Нафтогаз без аукціону отримав спецдозвіл на видобуток газу на скандальній ділянці в Чорному морі

Державна служба геології та надр видала без аукціону 20 спецдозволів терміном на 30 років на видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря НАК “Нафтогаз України”.

Про це пишуть Наші Гроші із посиланням на підписаний наказ Держгеонадр №627.

Згідно з документом, Нафтогаз отримав спецдозвіл на видобуток на дев’яти площах родовища Скіфське і 11 – на родовищі Дельфін.

Видання нагадує, що в листопаді Кабмін прийняв постанову “Про внесення змін до порядку надання дозволів на користування надрами”, якою надав Нафтогазу право на розробку і видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря без проведення аукціонів.

У лютому 2020 року Олексій Оржель, який обіймав посаду міністра енергетики, обіцяв виставити на конкурс декількома лотами родовище Дельфін. Конкурс планувався на березень.

Перед цим, в червні 2019 року, Міненерго під керівництвом Ігоря Насалика провело конкурс із продажу прав на видобуток на “Дельфіні”. Переможцем конкурсу стала компанія Trident Black Sea ексдепутата Держдуми РФ Іллі Пономарьова, але уряд Олексія Гончарука анулював результати конкурсу.

Після окупації Криму Росія захопила близько 100 000 кв.км чорноморського шельфу. Україна контролює 40 000 кв.км шельфу.

  • У грудні 2019 року голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що НАК готовий взяти участь у конкурсі на розробку нафтогазової ділянки “Дельфін” на шельфі Чорного моря. Він зазначив, що шельф є одним із пріоритетних напрямків для збільшення видобутку газу.
  • 6 листопада 2020 року Роман Абрамовський заявив виданню Фокус, що Нафтогаз може отримати шельф Чорного моря для розвідки і розробки. Він заявив, що Нафтогаз проведе 3D-сейсмічне дослідження, після чого займемося залученням інвесторів.
  • 25 листопада Кабінет міністрів ухвалив без проведення аукціону передати НАК “Нафтогаз України” дозвіл на розробку родовищ нафти і газу на українському шельфі Чорного моря терміном на 30 років.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram