Коболев

Поширення коронавірусу може вплинути на видобуток газу в Україні — Коболєв

НАК “Нафтогаз України” входить у кризу, маючи стабільний фінансовий стан та запаси газу

Криза, спричинена коронавірусом, негативно вплине на видобуток газу. Про це під час Київського безпекового форуму сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, повідомляє “Українська енергетика”.

“Нафтогаз” за попередній період принесе рекордно високий прибуток, на рахунках компанії наразі знаходиться більш ніж 3 млрд дол., у підземних сховищах рекордно високі за останні 30 років обсяги газу – вони були створені минулого року для подолання можливої кризи і можливої газової війни, якої вдалося уникнути”, – зазначив Коболєв.

На його думку, “Нафтогаз” увійшов у новий період зі стабільною фінансовою ситуацією, стабільними запасами газу.

“Ситуація у порівнянні з 2014 роком кардинально інша — завдяки реформам, які країна провела за попередні 6 років. Ми починали з дуже важкого стану: йшла війна з “Газпромом”, була перспектива залишитися без тепла і газу, “Нафтогаз” приносив близько 8 млрд грн збитків”, – сказав Коболєв.

Читайте також:   Нафтогаз вважає, що Україна вдало закінчила опалювальний сезон

Разом з тим, на його думку, криза, спричинена, зокрема, поширенням коронавірусу, може негативно вплинути на видобуток газу, а НАК “Нафтогаз України” є найбільшою видобувною компанією України.

“Навіть зараз мені важко сказати, на якому рівні зупиниться відмітка ціни на газ у Європі влітку цього року. Вона вже зараз рекордно низька і ми очікуємо, що буде ще меншою — це, вочевидь, покладе шалений тиск і поставить виклики перед газовидобувною галуззю”, – додав Коболєв.

Він відзначив, що до питання видобутку газу треба підходити у “економічно раціональний спосіб”.

“Що мається на увазі? Нам потрібно вкладати кошти у розвідку. Нам потрібно підготувати ті об’єкти, на яких, коли ціна почне відігравати вгору, газовидобувні компанії зможуть ефективно почати видобуток. Потрібно підготувати ресурсну базу”, – наголосив Коболєв.

Читайте також:   Про оцінку ефективності управління національною компанією «Нафтогаз України»

Крім того, на переконання Коболєва, потрібно відмінити ПСО на ринку газу та не забувати про напрямок енергоефективності.

“Ми цього року очікуємо, що буде виконане зобов’язання з відміни такого застарілого явища як ПСО з постачання газу. Це дуже важливо, бо український споживач має отримати свободу вибору, яку має промисловисть.”, – вказав голова правління НАК “Нафтогаз”.

Нагадаємо, запаси газу в ПСГ України на кінець опалювального сезону 2019-2020 рр. становлять 15,8 млрд кубометрів – і це найвищий показник за останні 30 років.

Читайте також:   «Нафтогаз Украины»: новые-старые «схемы» Коболева

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram