Укргідроенерго хоче побудувати на ГЕС батареї і сонячні електростанції

«Укргідроенерго» представила проекти установки систем накопичення електроенергії і сонячних станцій на території п’яти філій компанії.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Проект «Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії на «Укргідроенерго» передбачає установку на територіях станцій 197 МВт літій-іонних систем накопичення енергії.

Крім того, для живлення власних потреб ГЕС і ГАЕС і для зарядки систем накопичення планується встановити 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

«Встановлення гібридних установок з виробництва електроенергії на основі батарейних накопичувачів дозволить компанії забезпечити оператора системи передачі резервом підтримки частоти і розширить регулюючий діапазон автоматичного резерву відновлення частоти», – сказано в повідомленні.

У компанії уточнили, що зараз проектну пропозицію подано на розгляд до Міністерства енергетики.

Раніше повідомлялося, що «Укргідроенерго» планує до кінця 2022 року збудувати і ввести в експлуатацію низку систем накопичення енергії загальною потужністю 212 МВт і сонячних електростанцій потужністю 65 МВт. За словами гендиректора компанії Ігоря Сироти, проект готові кредитувати Всесвітній банк і Європейський інвестиційний банк.

Генерацію СЕС планується використовувати на власні потреби, а надлишок – для продажу на вільному ринку. Акумулятори будуть використовуватися для видачі потужності в короткий проміжок часу, до того, як на повну потужність вийдуть гідроагрегати компанії.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram