Регулятор оштрафував Енергоатом за недопоставки електроенергії ГарПоку

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг наклала штраф у розмірі 170 тис грн на ДП «НАЕК «Енергоатом», за ненадання в повному обсязі електроенергії для потреб населення підприємству ДП «Гарантований покупець».

Рішення було прийнято на засіданні регулятора 10 березня.

«Взагалі «Енергоатом» заслуговує на максимальну суму штрафу, навіть на 1,7 млн ​​грн, однак з огляду на те, що це державна компанія, і для того, щоб запобігти погіршенню її фінансового стану, пропоную збільшити суму штрафу в 2 рази. Не 85 тис. грн, а 170 тис. грн», – цитує Інтерфакс-Україна члена НКРЕКП Оксану Кривенко.

НКРЕКП зобов’язала «Енергоатом» забезпечити в кожному розрахунковому місяці продаж «ГарПоку» на електронних аукціонах е/е в погодинних обсягах, необхідних для потреб населення в торговій зоні «Об’єднана енергосистема України».

Раніше ДП «Гарантований покупець» і НЕК «Укренерго» заявили про значні недопоставки в січні електроенергії НАЕК «Енергоатом» в рамках виконання ПСО і просили уряд і профільне міністерство втрутитися в ситуацію з метою її врегулювання.

НАЕК в січні цього року продала ДП «Гарантований покупець» на трьох електронних аукціонах для потреб населення 3,487 млрд кВт-год електроенергії при заявленій «ГарПок» потреби в 4,041 млрд кВт-год. На лютий НАЕК продав «ГарПоку» на 217 тис МВт-год електроенергії (або майже 6%) менше від необхідного обсягу (3,71 млн МВт-год).

Як повідомлялося, на торгах 25 лютого «Енергоатом» продав «ГарПоку» на березень 3,5 млн МВт-год електроенергії, що повністю покриває спецобязательства щодо забезпечення населення.

НАЕК «Енергоатом» в рамках ПСО реалізує «ГарПок» для потреб побутових споживачів близько 50% виробленої електроенергії за ціною 15 коп за 1 кВт-год.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram