СЕС

Сонячні електростанції встановили вже 24 тисячі домогосподарств в Україні

В 1-му кварталі 2020 року домогосподарства встановили понад 2,1 тисячі СЕС загальною потужністю 65 МВт.

В Україні на сьогодні з сонячні електростанції (СЕС) загальною потужністю 618 МВт встановили 24 тисячі домогосподарств, інвестувавши в це близько 495 мільйонів євро.

Про це йдеться в повідомленні Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

“На сьогодні вже понад 24 тисячі домогосподарств в Україні використовують сонячні електростанції та забезпечують свої потреби в електроенергії. Загальна потужність СЕС в домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених коштів становить майже 495 мільйонів євро”, – сказано в повідомленні.

Зокрема, в 1-му кварталі 2020 року домогосподарства встановили понад 2,1 тисячі СЕС загальною потужністю 65 МВт, що в 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Читайте також:  Частка електроенергії з відновлюваних джерел в Україні має сягнути цього року 11%

За даними агентства, найбільша кількість домашніх сонячних станцій було встановлено в Дніпропетровській області – 3,2 тисячі, Тернопільській – понад 2,2 тисячі, Київській – майже 2 тисячі, Івано-Франківській – понад 1,8 тисячі, а також у Закарпатській – понад 1,4 тисячі.

“Загалом понад 24 тисячі СЕС в домогосподарствах дозволяють генерувати понад 700 мільйонів кВт-год екологічно чистої електроенергії на рік. Для порівняння: такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тисяч сімей”, – зазначає прес-служба.

Як повідомлялося, в українську відновлювальну енергетику у 2019 році було інвестовано 3,7 мільярда доларів, що дозволило побудувати додатково 4,5 ГВт потужностей. Таким чином, на кінець минулого року загальна потужність ВДЕ в Україні склала 6,8 ГВт.

Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є “зелені” тарифи – спеціально високі (вище, ніж в інших видів генерації), затверджені законом про ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.

Читайте також:   Інвестори ВДЕ вже погрожують подачею позовів проти України

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram