Сонячні панелі стануть обов’язковими для новобудов у Відні

Обов’язок встановлювати сонячні панелі на дахах, на думку влади Відня, зробить місто більш сучасним, дружнім для клімату і готовим до майбутнього

Влада Відня має намір зобов’язати новозбудовані житлові та навчальні будівлі встановлювати сонячні електростанції. Про це йдеться у ініційованих керівництвом австрійської столиці поправках до будівельного кодексу, передає renen.

«Нововведення покликане зробити Відень більш сучасним, дружнім для клімату і готовим до майбутнього містом», – зазначають у мерії.

Читайте також: Сонячні електростанції встановили вже 24 тисячі домогосподарств в Україні

Зараз установка фотоелектричних систем у Відні є обов’язковою для промислових об’єктів. Влада австрійської столиці пропонує поширити правило практично на все нове будівництво.

Розмір фотоелектричної станції залежатиме від потреб електроенергії конкретної житлової будівлі.

Проект змін передбачає, що якщо установка фотоелектричної системи неможлива з юридичних, технічних або економічних причин, то об’єкт відповідного розміру все одно повинен бути зведений на іншій ділянці землі (зобов’язання не поширюється на житлові будівлі).

Читайте також:  Частка електроенергії з відновлюваних джерел в Україні має сягнути цього року 11%

Аналогічні норми вже діють у низці інших міст/регіонів. У 2018 році відповідні зміни будівельних правил були затверджені в Каліфорнії. У Гамбурзі сонячні електростанції стануть обов’язковими для всіх новобудов з 2023 року.

Відень планує запропонувати нові фінансові стимули для установки сонячних електростанцій на нових об’єктах міської нерухомості.

На додачу, у нових і реконструйованих будівлях тепер також повинні встановлюватися пункти зарядки електромобілів, або виділятися підготовлені місця для їх подальшого встановлення. Точна кількість зарядок буде регулюватися законом і залежати від того, чи є будівля житловою або нежитловою.

Читайте також:   Інвестори ВДЕ вже погрожують подачею позовів проти України

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram