Світове зростання “зеленої” енергетики впаде вперше за 20 років

Ситуація почне покращуватися лише наступного року

Створення нових потужностей відновлюваної енергетики цього року сповільниться вперше за 20 років. Про це повідомляє Reuters.

Згідно з прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), у 2020 році в світі буде побудовано менше вітряних і сонячних електростанцій та інших установок, які виробляють відновлювану електроенергію, оскільки попит на енергію в комерційних та промислових секторах скоротився, а проблеми, пов’язані з логістикою через коронавірус, затримують розвиток проєктів.

«Країни продовжують будувати нові вітряні турбіни та сонячні електростанції, але набагато повільніше», – зазначив виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

За прогнозом МЕА цьогоріч потужності відновлюваної енергії складуть 167 гігават (ГВт), що на 13% менше, ніж у минулому році. Загальна глобальна потужність поновлюваних джерел енергії, як очікується, до 2020 року зросте на 6%.

Що стосується сонячної енергетики і вітроенергетики, то МЕА очікує, що в 2020 році приріст потужності скоротиться на 18% і 12% відповідно в порівнянні з 2019 роком. Проте, 86% від загального приросту потужності на основі відновлюваних джерел енергії будуть доводиться на ці дві технології. Зокрема, МЕА прогнозує, що в 2020 році приріст потужності сонячних електростанцій буде не менше 90 гігават.

Одними з головних причин такого сценарію є затримки в будівельній сфері через збої у ланцюжках поставок, карантинні заходи з блокування та соціального дистанціювання, а також проблеми з фінансуванням.

За прогнозами МЕА, в наступному році кількість відновлюваних джерел енергії відновиться до рівня, досягнутого в 2019 році. При цьому сукупне зростання у 2020 та 2021 роках буде на 10% нижчим, ніж прогнозувалося до спалаху коронавірусу.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram