Енергосистемі необхідно 200 МВт energy storage для підтримки частоти – «Укренерго»

Енергосистемі України, в першу чергу, необхідно встановлення 200 МВт систем накопичення енергії (СНЕ) для забезпечення резерву підтримки частоти.

Про це під час 11-го Енергетичного дня, проведеного Європейсько-Українським енергетичним агентством, повідомив Віталій Зайченко, директор ОЕС України – головний диспетчер НЕК «Укренерго».

«Що стосується накопичувачів, ми показували 2 тис МВт, але ми розуміємо, що це досить дорого, адже технології перенесення енергії дорогі. В першу чергу в енергосистемі України потрібно говорити про акумуляцію яка забезпечить резерв підтримки частоти, і буде нівелювати миттєві відхилення сонячних і вітрових електростанцій, але їх потрібно небагато – всього 200 МВт. Саме над таким проектом ми зараз працюємо з французьким системним оператором RTE», – повідомив Зайченко.

Він також розповів, що «Укренерго» разом з Міністерством енергетики планує провести у наступному році перший конкурс на високоманеврову генерацію обсягом 500 МВт, з яких 100 МВт потрібні в енергозоні «Острова Бурштинської ТЕС» та 400 МВт в ОЕС України.

«Може виникнути питання: «Чому так мало, якщо в звіті було 2000 МВт?» По-перше, це перший конкурс, тому ми хотіли б побачити реальні результати, хто на нього прийде, як працює механізм проведення конкурсу, а вже потім проводити додаткові конкурси», – зауважив головний диспетчер «Укренерго».

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт