Nord Stream 2

У Німеччині бояться зупинки “Північного потоку-2”: експерт назвав причину

Німеччина не виділила на будівництво “Північного потоку-2” жодного євро, водночас у проєкті беруть участь великі німецькі компанії. У разі, якщо газогін зупинять, владі буде складно компенсувати їм витрати.

Крім того, якщо не буде добудований “Північний потік-2”, то знецінюються інвестиції, зроблені для реалізації магістрального газогону Eugal, адже цей газопровід уже повністю побудований зусиллями німецьких компаній. Через це Німеччина не може допустити зупинку проєкту, розповів у коментарі baltnews експерт у галузі енергетики Борис Марцинкевич.

“Згода уряду Німеччини на те, що їхніми газовими проєктами буде розпоряджатися США, призведе до доволі великої кількості позовів”, – заявив Марцинкевич. Він нагадав, що фінансування “Північного потоку-2” переважно здійснюється за рахунок приватних компаній, серед яких частина інвестицій належать німецьким.

“Держава Німеччина і уряд ФРН не беруть участі в проєкті “Північний потік-2”. У його фінансуванні не використано жодного євроцента з державного бюджету. Фінансування здійснюється приватними енергетичними компаніями, через що дуже складно зрозуміти, як уряд Німеччини буде вибудовувати з ними відносини в тому разі, якщо проєкт не буде реалізований, – пояснив експерт.

“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється у 9,5 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Президент Росії Володимир Путін називав вже декілька термінів введення газогону в експлуатацію, останній раз він заявляв, що це станеться  на початку 2021 року. Таким чином, у “Газпрому” залишилося понад чотири місяці, щоб завершити амбітний проєкт.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram