Nord Stream 2

США зажадали від Німеччини механізму зупинки «Північного потоку-2»

США і Німеччина обговорюють угоду щодо «Північного потоку-2» зі створенням механізму, який дозволить зупиняти постачання газу газогоном, якщо Росія почне тиснути на Україну.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ходом переговорів, які ведуть дипломати під керівництвом радника канцлера ФРН Яна Хеккера і помічника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана.

За словами джерел агентства, США розглядають можливість введення санкцій, якщо Росія скоротить транзит газу через Україну, переключивши експорт на «Північний потік-2».

Німецькі дипломати, за даними Bloomberg, виступають проти механізму зупинки газогону, тоді як чиновники США ще не визначилися, чи можна технічно створити таку систему.

Представники Німеччини повідомили в США про готовність почати переговори переговори з Росією з питань продовження транзиту газу Україною. Обговорювана угода покликана «зменшити геополітичні вигоди для Москви» після запуску «Північного потоку-2», кажуть джерела Bloomebrg. Основні положення домовленостей переговорники сподіваються погодити до візиту канцлера ФРН Ангели Меркель в США, який запланований на липень.

При цьому джерела Bloomberg розходяться в думці, щодо ступеня готовності майбутнього угоди. За словами одного з них, вже є «проект з усіма елементами». Інший співрозмовник повідомив, що «переговори не просунулися так далеко».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram