Nord Stream 2

США обіцяє Україні розмови в Німеччині щодо компенсації за втрати від “Північного потоку-2”

У Німеччині обговорюватимуть, яким чином можна буде відшкодувати Україні фінансові втрати, яких вона зазнає внаслідок запуску російського газогону “Північний потік-2”.

Про це на слуханні в комітеті з закордонних відносин Палати представників повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає Радіо Свобода.

“Ми активно співпрацюємо, щоб з’ясувати, що можна і варто, і, я вважаю, необхідно зробити, щоб … гарантувати, що плата за транзит, яку Україна може в певний момент у майбутньому втратити внаслідок цього газогону, … була відшкодована”, – сказав Блінкен.

За словами держсекретаря, саме такий крок Німеччини став однією з причин винятку з санкційного режиму, який США зробили для зареєстрованої у Німеччині компанії, яка на 100 відсотків належить російському “Газпромові” і будує газопровід, а також її керівникові.

Блінкен також наголосив, що важливо мати чіткі домовленості з Німеччиною, які дадуть США можливість накласти санкції на газогін пізніше, якщо Росія намагатиметься використати його як інструмент примусу проти її сусідів у Східній Європі.

Видання додає, що щодо компенсацій Україні, раніше лунали припущення, що Німеччина могла б інвестувати в альтернативну енергетику в Україні.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram