Термомодернізацію будівель в Україні пропонують зробити окремою категорією будівельних робіт

Державна установа “Фонд енергоефективності” вважає за необхідне виведення термомодернізації в окрему категорію будівельних робіт.

Про це в інтерв’ю Українським Новинам повідомила директор установи Юлія Головатюк-Унгуряну.

“Ми зараз повертаємося до своїх ідей і пропозицій щодо виведення термомодернізації в окремий вид будівельних робіт. Так, експертні організації часто зловживають діючими нормативами. Наприклад, при утепленні, за будівельними стандартами, вони можуть примушувати ОСББ встановлювати громовідводи, будувати бомбосховища тощо. На рішення цих проблем витрачається кілька місяців”, – сказала вона.

За словами Головатюк-Унгуряну, виведення термомодернізації в окрему категорію будробіт допоможе прискорити перебіг проєктів модернізації багатоквартирних будинків.

Також директор Фонду енергоефективності зазначила, що занадто детальне регулювання діяльності установи у відповідному законі перешкоджає оперативній зміні моделей роботи фонду.

“Наприклад, навесні ми пропонували ввести “Суперлегкий” пакет, але він не може бути впроваджений без змін в закон”, – прокоментувала вона.

Крім того, Головатюк-Унгуряну підкреслила наявність спірних положень в законі про енергоефективність будівель, зокрема, щодо інженерного обстеження мереж.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram