В «Фонді енергоефективності» ревізія виявила порушення, матеріали передано до прокуратури

Серед іншого завищували вартість будівельних робіт при відшкодуванні ОСББ витрат на заходи з енергоефективності та витратили 5,6 млн грн на власну рекламну кампанію

Фахівці Держаудитслужби під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності державної установи «Фонд енергоефективності» виявили порушення, що призвели до втрат на суму 6380,6 тис. гривень. 

Про це інформує сайт Держаудитслужби.

Зокрема, Фонд витратив 5 587,3 тис грн на проведення рекламної кампанії власної програми «Енергодім» (розміщення реклами в мережі інтернет та телебаченні), при тому, що зазначені витрати не відповідають законодавчо встановленим напрямам використання бюджетних коштів, отриманих Фондом, та не передбачені паспортами бюджетних програм.

При відшкодуванні ОСББ вартості заходів з енергоефективності завищено вартість будівельних робіт у сумі 517,6 тис. гривень.

Фонд безпідставно здійснив часткове відшкодування ОСББ вартості послуг з супроводження проектів у загальній сумі 191,4 тис. гривень.

Виплачено заробітну плату працівникам Фонду з порушенням чинного законодавства на загальну суму 84,3 тис. гривень.

Також встановлено недотримання Закону України «Про публічні закупівлі», у тому числі проведення окремих закупівель без використання електронної системи публічних закупівель.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Про результати заходу державного фінансового контролю поінформовано Кабінет Міністрів України.

Довідка.

Фонд енергоефективності – створена в 2018р державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). Підтримка Фонду енергоефективності полягає у наданні ОСББ грантів, що беруть з коштів державного бюджету, а також наданих IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН). Для отримання гранту до Фонду чомусь можуть звертатися тільки ОСББ. Це вирішили на рівні угоди між ЄС та Україною. Заявки на отримання грантів почали приймати майже через рік після створення Фонду — лише з вересня 2019 року, після затвердження програми “Енергодім”. Втім, через бюрократичні процедури і складні вимоги за цей час лише декільком ОСББ вдалося виконати умови програми до кінця та отримати кошти на впровадження заходів.

На Фейсбук-сторінці Фонду повідомляється, що у проекті держбюджету України на 2022 рік, Кабінет Міністрів передбачив 2,6 млрд грн для Фонду енергоефективності. Проект подано на розгляд до Верховної Ради. Загалом за весь час існування Фонду до його капіталу було внесено 2,7 млрд грн із держбюджету. Ще 100 млн євро для співфінансування програм з енергоефективності виділили донори – Європейський Союз та Уряд Німеччини.

З вересня 2021 Фонд очолює в.о. директора Єгор Фаренюк. Оголошено конкурс на посаду директора установи. Зарплата керівника – 92 тисячі гривень (з можливістю підвищення).

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram