Шмигаль пообіцяв, що комунальні платежі не зростатимуть

Уряд готує програми виходу з економічної кризи після епідемії. Зокрема, йдеться про рефінансування бізнесу і допомогу з безробіття. 

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на  селекторній нараді під головуванням президента Володимира Зеленського щодо протидії поширенню коронавірусу. Він також  повідомив, що уряд підраховує втрати від наслідків епідемії коронавірусу.

“Попри чутки, комунальні платежі не зростатимуть”, – додав Денис Шмигаль.

Нагадаємо,  нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в березні поточного року склали 15,7 мільярдів гривень. Це на 20% менше, ніж в лютому, коли нарахування становили 19,6 мільярдів гривень.

За даними статистичного відомства, в березні 2020 року населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 16,3 млрд грн, а це 104% нарахованих за цей період сум.

У той же час заборгованість населення по сплаті за житлово-комунальні послуги на кінець березня 2020 року становила 65,9 мільярдів гривень, що на 0,8 мільярдів гривень менше, ніж місяцем раніше.

Зауважимо, що санкцій за несплату комунальних послуг в період карантину і наступних 30 днів після його відміни, немає. Верховна Рада заборонила нараховувати пеню і штрафи за невчасну оплату. Ці норми містяться в законі №530-IX, який депутати ухвалили 17 березня 2020 року. Також забороняється припиняти або призупиняти надання послуг громадянам навіть у разі несплати платежів або їх затримки. У той же час Уряд через продовження карантину дозволив перепризначати субсидії отримувачам субсидій, якщо заборгованість з оплати ЖКП прострочена на 3 місяці.