Регулятор проігнорував нараду в Мінекоенерго з приводу ситуації, що загострилася на ринку е/е – Буславець

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), проігнорувала запрошення на нараду з питання виходу з кризової ситуації, що склалася на ринку електроенергії, передає Енергореформа.

“Хто повинен реагувати на ситуацію? У нас є незалежний регулятор, в чиї обов’язки входить моніторити ситуацію і реагувати на неї. Регулятор був запрошений на нараду, але, на жаль, проігнорував її”, – зазначила т.в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець в ході наради 28 травня.

У ньому, зокрема, взяли участь представники генеруюючих державних і приватних компаній, ДП “Гарантований покупець”, НЕК “Укренерго”.

Проведення наради Буславець пояснила необхідністю напрацювати невідкладних рішення щодо стабілізації ситуації, що загострилася на ринку електроенергії.

“Сьогодні у нас найнижча ціна на ринку “на добу вперед” – 67 коп/кВт. Це можна було б відсвяткувати, якщо б ця ціна покривала витрати генерації. Це в два рази нижче, ніж середньозважена ціна, яка була на ринку в минулі тижні. Здоровий ринок так працювати не може. Це веде нас до енергетичного дефолту”, – констатувала вона.

Як повідомила т.в.о. міністра, за підсумками наради міністерство звернеться до НКРЕКП з проханням терміново промоніторити всю ситуацію на ринку і вжити всіх заходів, в тому числі, передбачені рішеннями Антикризового енергетичного штабу, щодо стабілізації ситуації.

Учасникам наради Буславець запропонувала до кінця дня четверга передати в Мінекоенерго пропозиції щодо врегулювання ситуації, щоб узагальнити їх в зверненні до регулятора.

Також Буславець розпорядилася перевірити діяльність всіх теплоелектроцентралей щодо порушень ними прогнозного енергобалансу і значного перевиробництва електроенергії.

“Мене дуже турбує значне відхилення теплоелектроцентралей від прогнозного енергобалансу. У нас закінчився опалювальний сезон, у нас багато ТЕЦ, які заявляли про збитковість. Тим не менш, вони виробляють електроенергії значно більше, на третину, і я хочу дати доручення проаналізувати, які саме ТЕЦ перевищили прогнозні обсяги, яка у них ситуація з боргами”, – сказала вона на нараді в Мінекоенерго в четвер.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор), є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України. Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram