Шахтарі почнуть всеукраїнську акцію протесту якщо їм до 20 грудня не виплатять зарплати – Волинець

Українські шахтарі почнуть всеукраїнську акцію протесту, якщо їм уряд не виплатить зарплати до 20 грудня, на які було виділено 1,4 млрд грн, повідомив лідер профспілок, нардеп від “Батьківщини” Михайло Волинець, передає Енергетичний фронт.

Через загрози маніпуляцій, що стали очевидними минулого тижня, не випускаємо з поля зору питання виділення 1,4 млрд гривень на погашення зарплатної заборгованості перед гірниками. Якщо чиновники вчергове забюрократизують питання та не розрахуються з шахтарями до 20 грудня, як це було обіцяно, розпочинаємо всеукраїнську акцію протесту“, – написав Волинець в Facebook 13 грудня.

За його словами, трудові колективи шахт вимагають знайти вихід з критичної ситуації, яка утворилася на “Схід ГЗК”, який спеціалізується на видобутку уранової руди.

Якщо влада не знайде можливість відновити роботу підприємства з 5000-м колективом та виплатити 143 млн грн зарплатної заборгованості перед ними – цього тижня гірники перекриватимуть траси національного значення у Кіровоградській області“, – повідомив лідер профспілок.

Волинець також зазначив, що до кінця тижня очікують результати перевірки службою Держпраці виконання адміністрацією ПАТ “Кривбасзалізрудком” припису щодо усунення 190 порушень трудового законодавства.

Порушення на підструктурних підрозділах КЗРК були виявлені у вересні, коли гірники розпочали підземний протест. Тоді за ініціативою Незалежної профспілки гірників України прем’єр-міністр доручив проведення перевірки“, – підкреслив він.

Крім того, Волинець зазначив, що у вівторок, 15 грудня, “о 9:00 має розпочатися судилище над учасниками підземного протесту в КЗРК”.

Як повідомлялося, заступник міністра енергетики Максим Немчінов заявив, що кошти на погашення боргів по зарплаті шахтарям у сумі 1,4 млрд грн нібито почнуть надходити вугільним підприємствам з 20 грудня.

“За нашими розрахунками, приблизно, на 18 грудня ми виходимо на отримання коштів до спеціального фонду державного бюджету, і ми почнемо перерахування цих коштів на шахти, на виплату зарплат шахтарям. Це станеться десь з 20 грудня”, – сказав Немчинов.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram