Уряд має терміново розробити план порятунку вугледобувної галузі, – Волинець

Волинець зазначає, що простій “Павлоградвугілля”, який дає 60% видобутку вугілля в країні, призведе до низки негативних наслідків

У зв’язку з зупинкою об’єднання “Павлоградвугілля” Україна втрачає 95% загального видобутку, потрібен терміново план порятунку вугільної галузі. Про це написав народний депутат України, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці в Facebook.

“По факту криза у вугільній галузі вже наступила – не працюють шахти “Краснолиманська”, “Селидіввугілля”, “Волиньвугілля”, приватні шахти “Добропіллявугілля”, “Білозерська”. Тепер зупиняється флагман вугільної галузі “Павлоградвугілля”. Підрахуйте, ми втрачаємо 95% загального вуглевидобутку”, – написав Волинець.

Він зазначив, що простій “Павлоградвугілля”, який дає 60% видобутку вугілля в країні, призведе до низки негативних наслідків, зокрема, робочі місця втратять 23 тисяч працівників, а місцеві бюджети не дорахуються 5 млрд грн податків.

За словами депутата, до кризи у вугледобуванні призвели дії керівництва та кураторів енергогалузі, які на фоні зниження попиту на електроенергію відкрили імпорт струму з Росії та Білорусі за демпінговими цінами та загнали в збитки теплову генерацію, обваливши ціни на струм на енергоринку.

“Керівництво та куратори галузі спромоглися створити енергетикам додаткові проблеми: продовжують діяти неринкові цінові обмеження; адміністративний тиск на цінотворення в енергетичній галузі призвело до збитків теплової генерації; “скособочений” енергобаланс, що вибиває з колії наші ТЕС та вуглевидобуток; імпорт струму з РФ та Білорусі за демпінговими цінами, який витісняв наших виробників з нашого ж ринку” – зазначив Волинець.

На його думку, уряд має негайно розробити план порятунку вугільної галузі та призначити міністра енергетики, який ліквідує штучно створені проблеми в галузі та виведе її з кризи.

“Енергосистема розхитана і перебуває на межі колапсу. Лунають попередження про відключення світла. Задля недопущення цього негайно потрібен штаб порятунку енергетики на чолі із прем’єр-міністром. Ще на вчора мав бути призначений профільний міністр. Українській енергетиці, вугледобуванню потрібен терміновий план дій, за яким будуть ліквідовані штучно створені проблеми та вжиті заходи з відновлення роботи десятків вітчизняних вугільних підприємств”, – написав Волинець.

Нагадаємо, раніше  Волинець заявив, що Герус працює проти президента, покриваючи імпорт струму з РФ та Білорусі

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram