Продан

Влада втратила контроль над Нафтогазом і Укргазвидобуванням – екс-міністр

Україна втрачає свою енергонезалежність: роботу уряду розкритикував ексміністр енергетики.

Влада втратила контроль над “Нафтогазом” і “Укргазвидобуванням”, що призвело до невиконання концепції розвитку газовидобувної галузі “Програма 20/20”.

Про це заявив Юрій Продан, Міністр палива та енергетики України (2007-2010), Міністр енергетики та вугільної промисловості України (2014) під час ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим.

“Втрачений контроль “Нафтогазом” за “Укргазвидобуванням”, за усіма процесами, які йдуть по видобутку газу. Але справа в тому, що взагалі втрачено контроль управління і міністерствами, і Кабінетом міністрів над НАК “Нафтогаз”. І ця втрата управління і втрата відповідного контролю привела до тих результатів, які ми маємо на сьогоднішній день”, – сказав він.

Продан додав, що створена нещодавно Міжвідомча робоча група в Кабінеті міністрів буде вивчати причини невиконання Програми 20/20.

“Вже у 2017 році ми побачили, те, що всі плани, які були намічені, не виконуються. А у 2018 році вже стало зрозуміло те, що програма не буде виконана до 2020 року. “Укргазвидобування” мало досить серйозні кошти, близько 40 мільярдів прибутку для того, щоб це виконати, і УГВ, до речі, ці кошти і не освоїла, і перерахувала 30 мільярдів “Нафтогазу”. Звісно ніхто не контролює ці процеси: ні Кабмін, ні Міністерство, яке на жаль, втратило всі можливості контролю”, – наголосив екс-міністр.

Продан впевнений, що результати роботи Міжвідомчої робочої групи потрібно обов’язково розглянути на засіданні РНБОУ, тому що наразі Україна, за його словами, втрачає свою енергонезалежність.

Народний депутат України Олексій Кучеренко, у свою чергу, розкритикував керівництво “Нафтогазу” за надання переваг у фінансуванні адміністративних витрат перед виробничими.

“Порівняємо фінансові звіти “Нафтогазу” за 2019 і 2020 роки. На виробничі витрати зменшення на 700 мільйонів гривень. На адміністративні витрати – збільшення витрат на 900 мільйонів гривень”, – зазначив нардеп.

Кучеренко висловив сумніви щодо ефективності роботи наглядової ради НАК “Нафтогаз України” і зазначив, що результати державного аудиту свідчать про існування у компанії “кризи системної” і “кризи втрати керованості”.

Для вирішення проблем на газовому ринку країни нардеп запропонував вивести “Укргазвидобування” зі складу групи “Нафтогаз” і створити сучасну конкурентну газову біржу, на яку б виходив весь ресурс вітчизняного видобутку.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram