Делойт мав вказати в аудиті, що Нафтогаз не вніс суттєві нарахування в фінплан – ексдиректор по фінансах УГВ

Делойт, як аудитор НАКа, повинен був зробити зауваження, що суттєві нарахування не внесені у фінансовий план та не узгоджені належним чином з акціонером.

Про це повідомив ексдиректор по фінансах «Укргазвидобування» Євген Палєнка в інтерв’ю Oilpoint.

“Але тут треба приймати до уваги те, що уряд, як акціонер, також повинен сумлінно виконувати свої обов’язки акціонера, своєчасно затверджувати та коментувати фінансові плани та чітко, своєчасно висловлювати свою позицію щодо суттєвих трансакцій підприємств”, – додав Євген Палєнка.

Колишній фінансовий директор «Укргазвидобування» додав, що  важливо офіційно озвучити позицію Держаудитслужби, щоб інші державні та комунальні підприємства, які вже ведуть чи тільки переходять до обліку по МСФЗ не повторювали таких помилок і був єдиний підхід до фінансового

Кабінет міністрів призначив ТОВ “Делойт енд Туш ЮСК” аудитором НАК “Нафтогаз України” для надання аудиту фінансової звітності на 2019-2020 роки.

Нагадаємо, у висновки аудиторів фінзвітності Нафтогазу йдеться про недоліки і фінансові порушення більш ніж на 225 млрд гривень, через що державний бюджет зазнав втрат на суму 75 млрд гривень. Це більше від торішнього прибутку всієї групи “Нафтогаз” включно з грошима, отриманими за рішенням Стокгольмського арбітражу.

До приходу в УГВ в 2018 році  Євген Палєнка працював фінансовим директором в британській нафтогазовій компанії Regal Petroleum plc, майже 20 років займав керівні позиції у фінансовому напрямку компанії JKX Oil & Gas plc. Він є членом Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (АССА – Association of Chartered Certified Accountants). Отримав фінансову і економічну освіту в Харківському державному університеті та Oklahoma State University, США.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram