Корольчук

Юрій Корольчук: що робити з «Нафтогазом»?

У «Нафтогазі» після шести років рішучих реформ вирішили задати самі собі питання: що далі? І навіть провели псевдо-прозорий захід по типу видозміненої «прес-конференції». Ну то таке – така політика «Нафтогазу» протягом усіх попередніх років. Для повноти антуражу хіба що масок не вистачало із літака «Мрія», рейс якого «Нафтогаз» за державні гроші і профінансував.

Але усі ці виступи Коболева, Ватерландера і ван Дріла – це вершечок айсберга. Зеркаль – важко навіть пояснити її присутність на таких заходах.

Питання «що далі?» – це взагалі не питання «Нафтогазу». Це питання до «Нафтогазу», яке сьогодні присутнє на порядку денному з боку влади. Ну да, «Нафтогаз» – це іще той «Нафтогаз»-монополіст, який вже років п’ять не контролюється державою. Але це вже також і не той «Нафтогаз». Гроші за транзит російського газу вже не будуть у «Нафтогазі». Ринок продажу газу також скорочується.

Отже, постає питання: що робити з «Нафтогазом»?

Тому Коболев, Ватерландер і ван Дріл нещиро ділилися своїми думками про майбутнє компанії. Вони фактично розповідали, що іще може робити «Нафтогаз» після втрати транзитного потенціалу. Ну майже як старому анекдоті: «Плету, в’яжу, хрестиком вишиваю…»

Транзит газу – окремо. Транзит нафти – окремо. Видобуток газу – відкрите питання і як видобувати, і кому продати газ.
Смішні намагання розповідати щось про суди із «Газпромом» з боку Зеркаль. Те, що не добив судами Вітренко, тепер хоче добивати Зеркаль. Достойна заміна. Доводиться дивитися імітацію діяльності. Договір про транзит з «Газпромом», який погодив Коболев, радником якого є Зеркаль, практично не передбачає жодних судових розбірок із «Газпромом». Коболев це добре розуміє і знає. Більше того, знає, що після 2024 року ГТС України почне незворотній процес деградації. А зараз вона у стагнації. І умови для деградації створили саме у «Нафтогазі» Коболева.

Тому усі танці з бубнами навколо питання «що далі?» – це не більше, ніж спроба обгрунтувати свою корисність для України. Адже для інших зовнішніх груп інтересів «Нафтогаз» і так корисний.

Юрій Корольчук, експерт з питань енергетики.

У «Нафтогазі» після шести років рішучих реформ вирішили задати самі собі питання: що далі? І навіть провели…

Geplaatst door Yuriy Korolchuk op Maandag 22 juni 2020

НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, а також реалізацією нафтопродуктів через мережу АЗС. «Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram