Бюджет не має заборгованості перед шахтарями, це безпрецедентна ситуація – Буславець

На погашення боргів перед працівниками вугільної галузі в кінці червня було направлено 339 млн грн.

“Всі кошти, які необхідно було виплатити шахтарям з бюджету, надійшли на їхні платіжні картки. Це безпрецедентна ситуація, коли немає заборгованості перед шахтарями з бюджету. Та заборгованість, яка ще є – вона невелика, 127 млн грн на всі вугільні підприємства, – погашатиметься за рахунок господарської діяльності цих підприємств”, – сказала т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець на брифінгу 1 липня.

Вона уточнила, що в п’ятницю, 26 червня, на погашення боргів перед шахтарями з бюджету було направлено 339 млн грн, підкресливши, що стабільна робота і своєчасна виплата зарплати шахтарям надалі залежить від забезпечення гарантованого збуту їх продукції.

Очільник Міненерго висловила надію, що досягти цієї мети допоможе рішення уряду щодо пріоритетної диспетчеризації енергоблоків теплових станцій, які виробляють електроенергію шляхом спалювання вугілля.

“Це дасть справедливу розв’язку, яке забороняє використовувати природний газ для основного виробництва електроенергії тепловою генерацією. Саме це рішення повинно забезпечити збут вугілля”, – роз’яснила Буславець.

При цьому вона висловила думку, що заборгованості по зарплаті не є основною причиною шахтарських протестів в Києві, що почалися 30 червня.

“На мітинги вийшли не лише щодо наявності заборгованості, це не основна причина. На мітингах є також працівники шахт, які перебувають, наприклад, в оренді, вони вимагають гарантованого збуту вугілля і виконання паливного балансу, затвердженого Міненерго”, – сказала Буславець.

У той же час голова Незалежної профспілки гірників України, народний депутат (фракція “Батьківщина”) Михайло Волинець на своїй сторінці в Facebook 1 липня повідомив про протидію Національної поліції проведення мітингу шахтарів під Офісом президента.

“Напад на депутата, на шахтарів, на профспілковців. Поліція заважає учасникам всеукраїнської акції протесту шахтарів встановлювати намети”, – підписав він відео конфлікту між мітингувальниками і поліцією.

При цьому Волинець підкреслив, що шахтарі мають намір продовжити протест до виконання їхніх вимог.

Шахтарі висувають ряд вимог до влади: відправити у відставку з посади голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса і притягнути його до кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну енергетичної галузі країни, а також зобов’язати Фонд державного майна, Центренерго, Держвугпостач, ДП “Калуська ТЕЦ-Нова” розрахуватися з шахтами за отримане вугілля на суму близько 884 млн грн.

Крім того, гірники висунули вимогу погасити заборгованості по зарплаті, яка станом на 1 липня перевищить 1,2 млрд грн.

Шахтарі також вимагають заборонити імпорт електроенергії і вугілля газових марок з Росії та Білорусі, відновити роботу блоків теплових електростанцій, переоснащених з антрацитового вугілля на вугілля газової групи, вивести з простою шахти і забезпечити їх стабільну роботу.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram