Nord Stream 2

Північний потік-2 потрібен ФРН для переходу до альтернативних джерел енергії – кандидат у канцлери

Голова Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Німеччини, кандидат у канцлери ФРН від блоку ХДС/ХСС Армін Лашет вважає, що газогін «Північний потік – 2» допоможе країні перейти до використання альтернативних джерел енергії.

Таку думку він висловив в опублікованому в четвер інтерв’ю газеті Ausburger Allgemaine.

«Ми зможемо успішно перейти до альтернативних джерел енергії тільки в тому випадку, якщо будемо закуповувати газ на перехідний період. Тому трубопровід важливий для Німеччини – і до того ж скоро він буде готовий», – зазначив Лашет.

За його словами, в Німеччині також беруть до уваги значення, яке проект має для енергозабезпечення східноєвропейських партнерів, зокрема України.

«Необхідно гарантувати стабільність України і поважати її нинішнє рішення орієнтуватися на Європу і трансатлантичних партнерів», – додав глава ХДС.

Раніше повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель особисто вирушить до США для переговорів щодо «Північного потоку-2» і досягнення компромісу щодо розширення допомоги Україні.

Як повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен, США і Німеччина обговорюють, яким чином можна буде відшкодувати Україні фінансові втрати, які вона може понести в результаті запуску російського газопроводу «Північний потік-2».

Глава МЗС ФРН Гайко Маас заявив, що Німеччина буде докладати зусиль для продовження угоди по транзиту російського газу через Україну.

«Канцлер Меркель чітко дала зрозуміти російському президенту Путіну, що збереження транзиту газу через Україну для неї є умовою продовження реалізації проекту «Північного потоку-2», – сказав він.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram