Nord Stream 2

Оператор Північного потоку-2 подав заявку на сертифікацію

Компанія – оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік – 2» – Nord Stream 2 AG – подала заявку на проведення в попереджувальному порядку сертифікації в якості незалежного оператора транспортної системи.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Заявка подана відповідно до закону про енергетичну промисловості Німеччини (WnWG) на підставі запиту Федерального мережевого агентства Німеччини (Bundesnetzagentur – BNetzA).

При цьому Nord Stream 2 AG відзначає, що компанія продовжує свої поточні судові і арбітражне провадження щодо прийнятих в 2019 році поправок до Газової директиви ЄС, а саме намагається оскаржити в німецьких судах відмову в задоволенні клопотання про звільнення від застосування положень Газової директиви.

Також в даний час в Суді справедливості ЄС знаходиться на розгляді апеляція Nord Stream 2 AG про скасування Газової директиви і триває арбітражний розгляд, що стосується порушень Договору до Енергетичної хартії з боку ЄС через зміни до Газової директиви.

«Заявка на проведення сертифікації компанії Nord Stream 2 AG не означає якого-небудь зміни або пом’якшення правової позиції компанії Nord Stream 2 AG щодо зміненої Газової директиви або цілей, які вона продовжує твердо переслідувати в вищезазначених судових і арбітражному розглядах», – підкреслює Nord Stream 2 AG.

У 2019 році в ЄС затвердили нові поправки в Газову директиву, за якими газопроводи з третіх країн також повинні відповідати Третьому енергопакету. Він передбачає, що одна компанія не може одночасно бути і постачальником газу, і власником газопроводу, яким він поставляється.

Крім того, незалежні постачальники повинні мати доступ до газопроводу. Це означає, що до 50% потужності має бути зарезервовано під них. У випадку з «Північним потоком – 2» проект буде працювати на половину потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік.

Nord Stream 2 AG в листопаді 2019 року подала до суду позов про часткове скасування поправок до газової директиви ЄС через короткий термін на видачу винятків для проектів, що потрапляють під директиву, проте вони були відхилені Судом загальної юрисдикції Євросоюзу.

В травні 2020 Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило Nord Stream 2 у звільненні «Північного потоку 2» від вимог оновленої газової директиви ЄС.

Згідно з рішенням регулятора, газопровід не встигли добудувати до 23 травня 2019 року, в результаті чого він підпадає під поправки до норм Третього енергопакету Євросоюзу.

Оператор Nord Stream 2 AG подав на це рішення позов до вищого земельного суду в Дюссельдорфі. Суд в призначив дату слухань на 30 червня.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram