Оператор ГТС заявляє про борги облгазів на 10 млрд грн

“Оператор ГТС України” (ОГТСУ) констатує, що 29 травня закінчилася дія 90-денної відстрочки платежів згідно з постановою регулятора №235 від 17.02.2021 р. для Операторів ГРМ (обл-, та міськгазів) за утворені негативні небаланси в лютому 2021 року. Облгази мали розрахуватися з ОГТСУ за газ, що відібрали з магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), за 12 днів лютого (від дати дії постанови) в розмірі 1,5 млрд грн. Але рівень розрахування склав менше 1,3%.

За оцінками ОГТСУ, ця динаміка викликає “обґрунтовані сумніви щодо погашення аналогічної заборгованості за березень, строк якої наступає у червні 2021 року, згідно з постановою.

“Наразі облгази мають сплатити ОГТСУ майже 10 млрд грн за газ для ВТВ. З них 5,1 млрд грн – це вже прострокована заборгованість, а 4,8 млрд грн – це нарахування з відстрочкою до сплати в червні”, – додає “Оператор ГТС”.

«ОГТСУ несе значні збитки через відбори газу облгазами. Ці збитки означають, що державний бюджет недоотримує кошти у вигляді дивідендів та податків, які далі трансформуються у пенсії, субсидії та інші соціально важливі програми. При цьому населення України справно сплачує тариф на розподіл облгазам обсягом приблизно 2 млрд грн щомісяця, але важелів контролю цільового використання цих коштів не має. Як у черговий раз продемонструвала практика, будь-які відтермінування платежів, судові справи, перемовини та інші механізми не зупиняють практику безоплатних відборів газу з ГТС та зловживання облгазами. Єдиний дієвий інструмент – це розподільчі рахунки, коли кошти, які населення сплачує облгазам, розподіляються за цільовим призначенням. Закликаємо парламентарів терміново розглянути у законопроєкт №3800, який нещодавно підтримав Комітет ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг», – зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Згодом Сергій Макогон додав у фейсбук, що борг групи РГК (Регіональна газова компанія; її пов’язують з Дмитром Фірташем) – 8 млрд грн.

За оцінками експертів, РГК контролює близько 70% розподілу газу в Україні.

ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” (ТОВ «ОГТСУ») — український монополіст, що транспортує природний газ споживачам України та здійснює транзит природного газу через територію України до країн Західної і Центральної Європи. Основна інформація: — ТОВ «Оператор ГТС України» — природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн...

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram