ПСГ

Операції з “митним складом” ПСГ України заблоковані через неузгодженості в законодавстві – “Укртрансгаз”

Операції з природним газом, який зберігається в підземних сховищах (ПСГ) у режимі “митний склад”, від початку місяця заблоковані через неузгодженість у законодавстві, повідомила прес-служба АТ “Укртрансгаз”.

За її даними, з 1 квітня 2021 року Енергетична митниця розпочала декларування газу, що зберігається в режимі “митний склад”, в одиницях енергії відповідно до закону “Про митний тариф” від 4 червня 2020 року. Цей закон вимагає додаткового обліку в кВт-год.

Водночас Верховна Рада досі не ухвалила в другому читанні законопроект №2553, яким має бути внесено зміни до чинних законів для переходу на облік в одиницях енергії.

“Неврегульованість цієї ситуації може призвести до зниження привабливості українських газосховищ в очах іноземних замовників послуг. Компанії-нерезиденти з 24 зарубіжних країн у 2020 році зберігали в українських ПСГ у режимі “митний склад” 10 млрд куб. м природного газу, або понад третину від усіх запасів газу в ПСГ. І саме використання режиму “митний склад” – звільнення від сплати митних платежів та ПДВ протягом 1095 днів – стало одним із ключових факторів привабливості вітчизняних газосховищ на газовому ринку ЄС”, – зазначають в УТГ.

На сьогодні в ПСГ України в цьому режимі зберігається 5,6 млрд куб. м газу, з яких 5 млрд куб. м належать іноземним компаніям.

Як повідомлялося, Верховна Рада в червні 2020 року ухвалила в першому читанні проект закону щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за ресурс в одиницях енергії.

АТ «Укртрансгаз» — підприємство з транспортування та зберігання природного газу, оператор єдиної газотранспортної системи України. 100 % акцій компанії володіє НАК «Нафтогаз України». АТ «Укртрансгаз» забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. Середня кількість працівників станом на...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram