ПСГ

В Укртрансгазі заявили про рекордні обсяги газу в ПСГ

Станом на 1 лютого в підземних сховищах зберігалося 20,9 млрд куб. м газу, що є максимальним показником за останні 10 років.

Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгазу».

При цьому обсяги відбору газу з вітчизняних ПСГ в січні 20121 перевищили показники за аналогічний період минулого року на 33%, досягнувши позначки в 2,6 млрд куб. м.

У січні 2021 року українські ПСГ відпрацювали безперебійно і на думку «Укртрансгазу» стали стабілізуючим фактором для цінової ситуації на ринку газу і в цілому для енергосистеми України. Так, в найбільш морозні дні місяця, в тому числі 19 січня, загальне споживання газу в Україні склало 190 млн куб. м газу. З газосховищ в цей день відібрали 143 млн куб. м, забезпечивши 75% споживання газу країною.

Відбір газу з ПСГ

З початку  опалювального сезону 2020/2021 з українських газосховищ відібрано 7,3 млрд куб. м газу, що на 52 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. З них у січні поточного року відібрано 2,6 млрд куб. м.

 Використання послуг «Митний склад»** та «short haul»***

Станом на 01.02.2021 іноземні трейдери зберігають в режимі «Митний склад» 6,7 млрд куб. м газу. Це в 4,9 раза більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у «short haul» режимі накопичено 4,5 млрд куб. м.

Компанії-резиденти зберігають в режимі «Митний склад» 0,8 млрд куб. м, що в 2,6 раза більше ніж у 2020 році. З них обсяг газу, що зберігається в ПСГ в режимі «short haul», дорівнює 0,5 млрд куб. м.

Експорт природного газу з ПСГ

У січні 2021 року з українських ПСГ було експортовано понад 0,233 млрд куб. м газу. З них до Угорщини експортували 0,166 млрд куб. м, до Польщі та Словаччини відповідно  0,061 млрд куб. м газу та 0,006 млрд куб. м газу.

Запас природного газу в ПСГ

Станом на  01.02.2021  запас природного газу у підземних газосховищах становить 20,9* млрд куб. м газу. Це на 25 % перевищує показники минулого року.

«В окремі дні січня навантаження на ПСГ зростало до багаторічних максимумів. Та попри різке збільшення попиту Оператор газосховищ виконав усі свої зобов’язання як перед іноземними замовниками, так і перед українськими споживачами. За наявних запасів газу у сховищах в наступні тижні, якщо така потреба виникне, зможемо збільшувати обсяги відбору до 160 млн куб. м на добу. Потужності ПСГ до цього готові», – зазначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

Раніше повідослялося, що «Укртрансгаз» розпочав прийом заявок на розподіл річної потужності (на 1-4 роки) підземних сховищ газу (ПСГ) України.

У компанії відзначили, що пропонована послуга з бронювання річної потужності дає гарантоване використання робочого об’єму сховищ і вигідні тарифи – на 20% менше, ніж при замовленні послуг на добу вперед і на 10% менше, ніж при замовленні на місяць.  Клієнти також отримають можливість гарантованого закачування/відбору упродовж базового сезону, і можливість здійснення оплати помісячно на протязі року.

АТ «Укртрансгаз» — підприємство з транспортування та зберігання природного газу, оператор єдиної газотранспортної системи України. 100 % акцій компанії володіє НАК «Нафтогаз України». АТ «Укртрансгаз» забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. Середня кількість працівників станом на...

Читайте нас в Twitter і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram