ПСГ

Питання декларування операцій з «митним складом» в ПСГ вирішено – Укртрансгаз

Державна митна служба, Енергомитниця і оператори ПСГ і ГТС України врегулювали питання декларування операцій з природним газом, що зберігається в режимі «митний склад», які через розбіжності в законодавчих актах були заблоковані з 1 по 5 квітня.

Про це повідомляє прес-служба «Укртрансгаз».

«Сторони погодили тимчасовий алгоритм спільних дій на період до прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії (№ 2553)», – йдеться в повідомленні.

За даними оператора ПСГ України, винятково з метою декларування та митного оформлення природного газу для вираження його обсягів в одиницях енергії (кВт-ч) буде використаний коефіцієнт.

Він буде розраховуватися окремо для кожної партії газу на основі показників сертифікатів якості по точках підключення за відповідний період переміщення через митний кордон України. Цю інформацію буде надавати ОГТСУ.

«З 1 квітня 2021 під час приміщення і випуску природного газу в / із режиму «митний склад», крім одиниць енергії, довідково відзначатиметься інформація про обсяг газу в одиницях об’єму. Зазначений алгоритм буде використовуватися тільки для декларування операцій і жодним чином не вплине на відносини між Оператором газосховищ України і замовниками послуг зберігання газу», – резюмували в УТГ.

Раніше в «Укртрансгазі» заявляли, що операції з природним газом, який зберігається в підземних сховищах (ПСГ) в режимі «митний склад», заблоковані через те, що Рада досі не прийняла в другому читанні законопроект №2553, яким повинні бути внесені зміни до чинних законів для переходу на облік в одиницях енергії.

Укртрансгаз

АТ «Укртрансгаз» — підприємство з транспортування та зберігання природного газу, оператор єдиної газотранспортної системи України. 100 % акцій компанії володіє НАК «Нафтогаз України». АТ «Укртрансгаз» забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. Середня кількість працівників станом на...

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram