Офіс Генпрокурора веде низку проваджень щодо Нафтогазу

Офіс Генерального прокурора веде низку проваджень щодо НАК «Нафтогаз України» за результатами його аудиту.

Про це у Верховній Раді повідомила генеральний прокурор Ірина Венедиктова, відповідаючи на питання першого заступника голови енергетичного комітету ВР Олексія Кучеренка стосовно “злочинної діяльності керівництва Нафтогазу”, зокрема фактів, зафіксованих в акті перевірки Держаудитслужбою компанії НАК “Нафтогаз України”.

«Яких ще фактів, окрім наведених в цьому акті, вам не вистачає щоби вирішити питання зі злочинною діяльностю керівництва Нафтогазу?» – запитав  нардеп.

У своїй відповіді генпрокурорка зазначила, що стосовно цієї компанії і стосовно зазначеного акту Держаудитслужби є декілька кримінальних проваджень.

«Стосовно цієї компанії, про яку ви зазначили, в тому числі і стосовно акту , про як ви говорили, в нас є декілька проваджень. Слідство в нас триває. Ці справи для нас не є якимись невідомими. Вони заслуховуються раз у два тижні», – зазначила Венедіктова.

«Ці справи не є для нас якимись невідомими, вони так само заслуховуються раз на два тижні. Тому як тільки ми вийдемо на конкретні результати, про це будуть відомості на сайті Офісу генерального прокурора», – додала генпрокурорка.

Нагадаємо, що Офіс великих платників податків ДФС засекретив результати аудиту НАК «Нафтогаз України», оскільки матеріали ревізії діяльності компанії є даними досудового розслідування.

Раніше повідомлялося, що Державна аудиторська служба направила матеріали перевірки НАК «Нафтогаз України» до Головного управління контррозвідки Служби безпеки України в сфері економіки для розгляду і прийняття необхідного рішення.

У висновках аудиторів, які проводили ревізію НАК, йдеться про недоліки і фінансові порушення більш ніж на 225 млрд гривень, через що державний бюджет зазнав втрат на суму 75 млрд гривень.

Нещодавно тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко підкреслив, що за результатами аудиту НАК «Нафтогаз України», сума завданих державному бюджету збитків становить близько 75 млрд грн, при цьому ніяких кадрових рішень не було прийнято.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram