НКРЕКП

НКРЕКП перевірить дотримання ліцумов “Оператором ринку” і 17 ПУП через можливі маніпуляції на ринку е/е

Нацрегулятор (НКРЕКП), проведе позапланові виїзні перевірки щодо дотримання законодавства та ліцензійних умов 17 компаніями-постачальниками універсальних послуг (ПУП), а також ДП “Оператор ринку”.

Відповідні рішення регулятор ухвалив на засіданні в середу, трансляція якого велася на сайті НКРЕКП.

Як зазначено в обгрунтуванні до прийняття постанови про перевірки ПУП, необхідність проведення таких перевірок спричинена зверненням ДП “Оператор ринку” від 28 травня щодо випадків можливого маніпулювання учасниками ринку, на яких покладено спеціальні зобов’язання постачальників універсальних послуг, при продажу електроенергії на ринку “на добу наперед “(РДН) і внутрішньодобовому ринку  (ВДН).

Згідно з обґрунтуванням, в якому комісія посилається на інформацію “Оператора ринку”, ПУП, зокрема, можуть бути допущені маніпуляції щодо купівлі електроенергії у ДП “Гарантований покупець” в необхідних для поставок населенню обсягах.

Що стосується рішення про проведення перевірки “Оператора ринку” за період діяльності з 1 грудня 2019 року по 29 лютого 2020 року, комісія вважає за необхідне перевірити, зокрема, дотримання ДП його зобов’язання не надавати перевагу якомусь учаснику ринку або необґрунтовано перешкоджати в здійсненні діяльності на РДН і ВДН.

В обґрунтуванні вказується, що перевірка буде проводитися з урахуванням багаторазових звернень “Оператора ринку” до НКРЕКП з приводу можливих маніпуляцій на ринку і з урахуванням того, що він забезпечує функціонування РДН і ВДН.

Перелік компаній, що підлягають перевірці НКРЕКП щодо дотримання ними ліцензійних умов з постачання електроенергії споживачу і вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електроенергії:

ТОВ “ВЕЗ”ТОВ “ЕНЕРА ВІННИЦЯ”
ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”ТОВ “ЕНЕРА СХІД”
ТОВ “ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ”ТОВ ” ЖОЕК”
ТОВ “ЗАКАРПАТТЯЕНЕРГОЗБУТ”ТОВ “КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЕК”
ТОВ “КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕК”ТОВ “ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ”
ТОВ “МИКОЛАЇВСЬКА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ”ТОВ “ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ”
ТОВ “РОЕК”ТОВ “ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ЕК”
ТОВ “ХМЕЛЬНИЦЬКЕНЕРГОЗБУТ”ТОВ “ЧЕРКАСИЕНЕРГОЗБУТ”
АТ “ЧОЕК”

Як повідомляв «Енергетичний фронт», на минулому засіданні 3 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за зверненням «Оператора ринку» прийняла рішення про перевірку 64-рьох учасників ринку «на добу наперед» та внутрішньодового ринку на предмет можливого маніпулювання на централізованих сегментах ринку електроенергії у період з грудня 2019р – по лютий 2020 р, серед яких також є ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Донбасенерго», ТОВ «Д. Трейдинг», ТОВ «ОНК-Груп» та інших учасників.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор), є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України. Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та...