НКРЕКП

НКРЕКП нарешті помітила маніпуляції на ринку електроенергії і оприлюднила заяву

Регулятор проаналізував ситуацію і дійшов висновку, що ціновий провал на ринку електроенергії був спричинений діями групи компаній “ДТЕК” шляхом суттєвого скорочення закупівлі електроенергії на ринку “на добу наперед”.

Про це повідомила пресслужба НКРЕКП.

“В останні дні на біржовому сегменті ринку електроенергії (ринок “на добу наперед”) спостерігаються безпрецедентні дії, що призводять до обвалу ціни електроенергії. Таке падіння ціни носить явно штучний характер, оскільки не відбиває фактичного попиту та пропозиції електроенергії в енергосистемі України. НКРЕКП проаналізувала ситуацію і дійшла висновку, що такий ціновий провал на ринку був спричинений діями групи компаній “ДТЕК” шляхом суттєвого скорочення закупівлі електроенергії на ринку “на добу наперед”, – йдеться у повідомленні.

Пресслужба Регулятора зауважила, що НКРЕКП вже на наступному засіданні винесе проєкт рішення щодо визначення мінімальних цін на ринку “на добу наперед” на рівні 980 грн/МВт у денний період та 567 грн/МВт у нічний період.

“Таке рішення допоможе стабілізувати цінову ситуацію на ринку, якщо окремі учасники будуть продовжувати розпочату кампанію. Також НКРЕКП найближчим часом разом з Антимонопольним комітетом України здійснить заходи реагування щодо дій учасників ринку”, – зауважили в НКРЕКП.

Також в комісії пожалілися, що в останні дні у засобах масової інформації нібито розпочата цілеспрямована інформаційна кампанія щодо дискредитації дій НКРЕКП, яка на думку Регулятора носить “замовний характер”.  Зокрема йдеться про члена НКРЕКП Д.Коваленка, якого вчора народний депутат Олексій Кучеренко звинуватив в появі чинних проблем на ринку електроенергії та направив відповідну заяву в правоохоронні органи.

Вчора повідомлялося, що учасники енергоринку заявили про спекуляції трейдерів на РДН. Зокрема під час наради щодо виконань рішень антикризового штабу учасники енергоринку заявили, що трейдери подають необ’єктивні заявки та провокують демпінг та виснаження державних ресурсів, які змушені покривати “нездорові” ціни на ринку. Серед шляхів розв’язання проблеми, на думку експертів, це зробити РСВ майданчиком для продажу електроенергії виробниками. Або ж позбавити трейдерів, які продають електроенергію на аукціонах, можливості перепродавати продукт через РДН.

Ринок «на добу наперед»  (РДН) — (рос. РСВ, «рынок на сутки вперёд») — сегмент ринку електричної енергії, на якому здійснюється купівля‐продаж електричної енергії на наступну за днем проведення торгів добу за вільними конкурентними цінами. На Ринку на добу наперед здійснюється конкурентний відбір цінових заявок постачальників і покупців за добу...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram