дтек

ДТЕК закликав внести зміни в правила ринку для усунення схем по штучному заниженню цін на е/е

ДТЕК закликав народного депутат Андрія Геруса звернутися до регулятора для внесення змін в правила ринку електроенергії, які дозволять усунути схеми по штучному заниженню цін.

“Давно відомо, що адміністративними маніпуляціями ринок на добу вперед перетворений на поле корупційних схем. Суть його в тому, що, користуючись штучними дірками в правилах ринку, нечистоплотні трейдери заявляють на ринку на добу вперед неіснуючі обсяги електроенергії, які згодом НЕК “Укренерго” має продати махінаторів за ціною балансуючого ринку. Ця ціна на 30% нижче ціни РДН. Більш того – оплачувати її можна не відразу, а з відстрочкою на три тижні”, – написала директор з комунікацій “ДТЕК Енерго” Ірина Мілютіна на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, зокрема, схеми з штучним заниженням цін приносять багатомільйонні збитки виробникам електроенергії.

“25 травня обсяг фіктивних операцій на ринку на добу вперед досяг катастрофічного рівня – 79%. Нескінченно це безумство тривати не може. Андрій Герус, рекомендую Вам звернутися до близької до Вас НКРЕКП, щоб, нарешті, прояснити, як протягом шести місяців на догоду спекулянтам вимивалися мільярди гривень з ринку і як регулятор планує цю ситуацію виправляти”, – зазначила Мілютіна.

Раніше, 26 травня, Герус в зв’язку з різким зниженням попиту і цін на оптовому ринку електричної енергії закликав Службу безпеки і Антимонопольний комітет України (АМКУ) розслідувати можливі маніпулятивні дії учасників ринку, які, зокрема, входять в “вертикально-інтегровану фінансово-промислову групу” .

За його даними, в період 25-26 травня відбувся обвал цін на РДН, в результаті якого ціна електроенергії базової навантаження 25 травня становила 791 грн/МВт-год, а 26 травня – 858 грн/МВт-год, що на 40% і 36 % нижче показників понеділка-вівторка минулого тижня. Попит на е/е в ці дні впав до екстремально низького рівня 58,4-58,6 МВт-год, що на 26-50% нижче показників аналогічних днів минулого тижня.

На думку Геруса, що спостерігаються коливання на ринку е/е не відповідають динаміці попиту на ресурс на тлі виходу з карантину, початку роботи електротранспорту і похолодання і можуть бути результатом маніпуляцій.

Слывший до недавнего времени борцом за низкие цены на электроэнергию для промышленности Andriy Gerus разразился сегодня…

Опубліковано Iryna Miliutina Вівторок, 26 травня 2020 р.

ДТЕК (англ. DTEK) – найбільший приватний інвестор в енергетику України.  “ДТЕК” створена в 2005 році для управління енергетичними активами групи “Систем кепітал менеджмент” (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Групі делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегровану структуру з видобутку природного газу, видобутку і збагачення вугілля, виробництва,  розподілу,...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram