НКРЕКП

НКРЕКП перевірить виробників ВДЕ, що не виконують команди “Укренерго”

Низка виробників “зеленої” енергії у квітні не виконали команди “Укренерго” про зниження обсягів генерації

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проведе позапланові перевірки виробників альтернативних джерел енергії, які не виконували компанди оператора системи передач ПрАТ “НЕК “Укренерго”.

Як випливає  з обґрунтування до проєкту постанови НКРЕКП «Про проведення позапланових виїзних перевірок»  до рішення, що було ухвалене під час засідання НКРЕКП 23 квітня.

“Невиконання команди диспетчера є грубим порушенням оперативно-диспетчерської дисципліни і може призвести до втрати керованості енергосистемою та спричинити виникнення складної системної аварії”, – наголосили в НКРЕКП.

Зокрема, до комісії надійшло звернення щодо випадків порушення деякими виробниками електричної енергії з альтернативних джерел енергії своїх обов’язків в частині виконання команд, що віддаються диспетчером НЕК “Укренерго”.

“Укренерго” помітило, що 5, 9, 11, 12 квітня під час застосування диспетчером оперативних заходів для зниження рівня генерації в енергосистемі, було допущено невиконання диспетчерських команд персоналом, що відповідає за оперативне управління окремими об’єктами ВДЕ.

“При цьому останнім часом робота ОЕС України характеризується наявністю значного профіциту електричної потужності, який виникає, крім іншого, через загальне зниження споживання електроенергії в Україні впродовж карантинних заходів”, – наголосили в НКРЕКП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Енергосистема України не може прийняти обсяг нововведених ВДЕ без відхилень у роботі

Комісія додає, що порушення балансу між генерацією та споживанням електроенергії в енергосистемі призводить до порушення погоджених значень сальдо-перетоку потужності між ОЕС України та енергооб’єднанням країн СНД, Балтії та Грузії та в разі значних порушень планових значень сальдо-перетоку українська енергосистема може бути передчасно (до повного завершення необхідної підготовки) відокремлена від енергооб’єднання вищезазначених країн на ізольовану роботу.

“Це в умовах незбалансованого стану енергосистеми загрожує виникненням загально-системної аварії”, – відзначили в комісії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Частка електроенергії з відновлюваних джерел в Україні має сягнути цього року 11%

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram