Власники СЕС потужністю понад 300 МВт домагатимуться в суді компенсації боргів за вироблену електроенергію

Власники сонячних електростанцій загальною потужністю понад 340 МВт заявили про намір добиватися погашення заборгованості за вироблену ними електроенергію в арбітражно-судовому порядку, заявила Асоціація сонячної енергетики України.

“Всі власники СЕС, що підписали це відкрите звернення висловлюють намір об’єднатись і рухатись саме арбітражносудовим шляхом вирішення питання заборгованостей в українських та міжнародних судових інстанціях.” – йдеться у відкритому листі до уряду, підписаному представниками понад 50 компаній, що працюють в галузі сонячної енергетики, в тому числі власниками СЕС встановленою потужністю 340 МВт, текст якого є в розпорядженні Енергетичного фронту.

Серед підписантів – Асоціація сонячної енергетики України, ТОВ «ТЕСЛА ЕНЕРГО», ТОВ «Ганська СЕС»,  ТОВ «Іршанська СЕС», ТОВ «Болохівський парк 1,2»,  ТОВ «АЕС СОЛАР», ТОВ «БОРКИ СОЛАР», ТОВ «СОЛАР СОЛЮШН ЮКРЕЙН», ТОВ «СПАРК СОЛАР», ТОВ «КСВ Енерго» – загалом 35 підписів представників діючих компаній.

Додатково Звернення підпісалі 23  інвестори проектів, що уклали договори prePPA з Держпідприємством, які готові залучити інвестиції в Україну на суму понад 600 млн євро для будівництва нових чистих СЕС.

Згідно з листом, в результаті судових розглядів компанії розраховують на повну компенсацію заборгованості, покриття судових витрат і компенсацію упущеної вигоди.

За даними авторів листа, компанії-власники СЕС отримали від ДП “Гарантований покупець” від 3% до 12% передбачених договорами коштів за вироблену в березні-травні електроенергію.

Крім того, підкреслюється в листі, досі залишається невирішеним питання погашення заборгованості ДП “Енергоринок” за електроенергію, вироблену в червні 2019 року.

У листі також викладено пропозиції представників галузі сонячної генерації щодо підписання і реалізації Меморандуму з урядом про умови подальшої підтримки розвитку ВДЕ.

Автори листа, зокрема, наполягають на недопущення скасування або скорочення термінів укладених рre-PPA, а також змін умов підтримки для будь-яких СЕС потужністю до 1 МВт.

За даними компаній-підписантів, невизначеність в галузі, що триває багато місяців, привела до десятикратного зменшення інвестицій і кількості нових проектів, скорочення більш ніж 7000 працівників сфери сонячної енергетики, тимчасових зупинок українських заводів з виробництва обладнання для об’єктів ВДЕ і кризи ліквідності компаній, що втратили можливість обслуговувати кредити в українських і міжнародних банках.

У листі наголошується, що припинення проектів будівництва сонячних електростанцій призведе до недоотримання бюджетами різних рівнів понад 3,6 млрд грн податків і платежів в 2020 році.

“Процес повної сплати заборгованості Державними підприємствами «Гарантований покупець» та «Енергоринок» діючим СЕС має стати умовою подальших кроків в рамках досягнутих домовленостей та свідченням того, що Уряд готовий до рівноправного діалогу з інвесторами СЕС і налаштований виконувати положення Меморандуму”, – підкреслюється в листі.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити [216.95 KB]

Як повідомляв Енергетичний фронт,  засновник компанії Vindkraft Ukraine Карл Стурен заявив що найближчим часом власники об’єктів ВДЕ зобов’язані будуть подати в суд на “ГарПок”, хоча розраховувати на позитивний результат цих позовів та отримання грошей складно.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram