“Турбоатом” продовжує виробляти обладнання для українських ГЕС

У цехах АТ “Турбоатом” (Харків) завершується виготовлення основних вузлів для гідроагрегату №4 Київської ГАЕС. Про це повідомили на підприємстві.

Зокрема, в цеху №73 приступили до остаточного балансування робочого колеса. У цеху №83 завершується остаточна обробка кришки турбіни і направляючий апарат підготовлений під її установку і подальшу контрольну збірку. Завданням виробництва є завершити роботи за даним замовленням і підготувати продукцію під здачу в липні поточного року.

Робоче колесо для ДніпроГЕС-2 (станційний 14) повністю здано замовникові і завод приступив до його відвантаження на станцію. У червні заплановано завершити роботи по регулюючому кільцю, а в липні повністю завершити складання направляючого апарату.

Для Середньодніпровської ГЕС (станційний №1) цех №83 зібрав робоче колесо і завершує остаточну обрізку лопатей. Згідно планів, виробництво вже в поточному місяці збере робоче колесо під функціональні випробування. Роботи по направляючої апарату тривають.

Направляючий апарат і робоче колесо для Канівської ГЕС (станційний №18) здані замовнику.

Для Кременчуцької ГЕС (станційний №4) виготовлена ​​і здана замовникові камера робочого колеса: заставні частини готові під відвантаження.

Нагадаємо, що реконструкція українських ГЕС здійснюється на кошти європейських банків. Зокрема, “Турбоатом” спільно з “Електроважмашем” здійснює низку проектів:

  • Канівська ГЕС. У листопаді 2016 року “Турбоатом” і “Укргідроенерго” уклали контракт на модернізацію двох блоків станції. Відповідно до контракту “Турбоатом” розробляє конструкторську, проектну та технічну документацію, а також виробляє і поставляє 7 гідравлічних турбін ПЛ 15-ГК-600 в повній комплектації для реконструкції двох енергоблоків Канівської ГЕС;
  • Київська ГАЕС. Контракт на реконструкцію трьох агрегатів станції укладено між “Турбоатомом” і “Укргідроенерго” 30 грудня 2016 року. “Турбоатом” виступив генеральним підрядником проекту “під ключ”. Для станції “Турбоатом” розробляє документацію, проводить модельні випробування і поставляє на станцію три радіально-осьові гідротурбіни типу РО75-В-300, проводить демонтажні, монтажні, пусконалагоджувальні роботи та введення в експлуатацію;
  • Середньодніпровська ГЕС. Контракт на реконструкцію двох гідроагрегатів (поворотно-лопатеві турбіни і генератори) укладено 22 листопада 2017 року між “Турбоатомом” і “Укргідроенерго”. Реалізація контракту запланована до вересня 2021 роки;
  • Дніпровська ГЕС-2. Контракт на реконструкцію двох гідроагрегатів (поворотно-лопатеві турбіни і генератори) укладено 22 листопада 2017 року між “Турбоатомом” і “Укргідроенерго”. Реалізація контракту запланована до травня 2021 року;
  • Кременчуцька ГЕС. Контракт на реконструкцію поворотно-лопатевих агрегатів був укладений між “Турбоатомом” і “Укргідроенерго” 14 березня 2019 року. Предметом контракту є реконструкція двох турбін і двох генераторів гідроагрегатів ст. №№ 4, 5, включаючи проектування, виготовлення, поставку обладнання, виконання демонтажно-монтажних робіт і послуг інжинірингового супроводу.