Гарпок

Інвестори в ВДЕ змушені будуть подати в суд на “ГарПок” через невиплату по “зеленому” тарифу – Карл Стурен

Інвестори в поновлювані джерела енергії будуть зобов’язані подати в суд на ДП “Гарантований покупець” через невиплату за вироблену ними електроенергію, але не вірять в їх успішний результат.

Про це заявив засновник компанії Vindkraft Ukraine Карл Стурен.

“У найближчому майбутньому власники об’єктів ВДЕ зобов’язані будуть подати в суд на “ГарПок”. Вже зараз через тривалі затримки виплат, багатьом компаніям уже нічим платити відсотки про кредитах, зарплати. Платимо тільки податки, і то вже не довго зможемо це робити. якщо ми не будемо подавати в суд, то з нас в першу чергу запитають кредитори”, – зазначив Стурен на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” 5 червня.

У той же час, за його словами, розраховувати на позитивний результат цих позовів та отримання грошей складно.

“ГарПок – пустушка, нічого не дасть заарештовувати його рахунки. Для розрахунків, швидше за все, потрібно буде створювати третю компанію. Це займе багато часу і призведе до патової ситуації”, – роз’яснив Стурен, додавши, що, “можливо, це і є план ворогів зеленої генерації “.

Як повідомляв Енергетичний фронт, заборгованість “ГарПока” перед ВДЕ, за словами т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславец, становить 14 млрд грн.

Згідно з інформацією на сайті “ГарПока”, рівень його розрахунків з галуззю за березень склав 11%, квітень – 5%, травень – 7%.

Гарантований покупець електричної енергії – суб’єкт господарювання, що відповідно до цього Закону зобов’язаний купувати електричну енергію у виробників, яким встановлено “зелений” тариф, а також у виробників за аукціонною ціною та виконувати інші функції, визначені законодавством Джерело: Закон України «Про ринок електричної енергії»
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram