На випадок зупинки транзиту облгази мають список відключень – Макогон

ТОВ «Оператор ГТС України» у попередні роки готувалося до сценарію зупинки транзиту газу і в такій критичній ситуації облгази мають списки пріоритетних відключень промислових споживачів від газу.

Про це розповів генеральний директор компанії Сергій Макогон.

«Коли не буде транзиту, нам потрібно буде запустити нашу ГТС у реверсі. Тобто піднімати наш газ із західних ПСГ та гнати його на схід. Ми вже робили це у 2009 році. Усі ці роки ми готувалися до такої ситуації. У січні 2020 року, коли різко впав транзит, ми запускали цей реверс. Це не стандартна робота ГТС, будуть складнощі. Але ми готові до неї. До того ж, складено списки пріоритетних відключень від газу промислових споживачів. Усі облгази мають такі списки. У разі критичної ситуації Міненерго має право застосувати обмеження споживання за цими списками», – розповів голова ВДТСУ в інтерв’ю Бізнес-Цензору.

На думку Макогона, зупинка транзиту – суто політичне рішення, яке не має економічного підґрунтя.

«Ми бачимо, що останніми місяцями посилився тиск на Україну в усіх напрямках. Це і припинення експорту енергетичного вугілля з Росії, і нарощування військ на кордоні, і блокування експорту вугілля з Казахстану. Не виключено, що буде припинено транзит газу через Україну. Тоді вже будуть скинуті всі маски – це буде відкрита нічим не обґрунтована агресія. Я сподіваюся, що до цього не дійде», – наголосив Макогон.

За його словами, у разі зупинки транзиту технологічно сама по собі система може працювати і на тих ресурсах, які були акумульовані для проходження опалювального сезону.

«Але це стосується лише експлуатації нашої ГТС. Якщо в економіці буде велика нестача ресурсу або він буде дуже дорогим, це стане великою проблемою. За останні п’ять років пікове споживання становило 200 млн кубів газу на добу. Але це може бути кілька тижнів на рік. Наприклад, зараз споживання становить близько 120 млн кубів на добу. Торік у цей час було споживання 130 млн кубів на добу. Тобто взимку в середньому споживається 130-140 млн кубів газу на добу», – додав керівник ОГТСУ.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram