Макогон: транзит газу Україною весь час падає

Газпром” недопоставить до ЄС до кінця травня близько 5 млрд кубометрів, прогнозують в ОГТСУ

Обсяг транзиту з Російської Федерації до країн ЄС українською ГТС постійно зменшується. Про це написав у Facebook очільник ОГТСУ Сергій Макогон.

“З 1 жовтня транзит через Україну впав до 86 млн кубометрів на добу. При цьому “Газпром” сплачує за транзитну потужність 109 млн кубометрів. При таких обсягах транспортування “Газпром” недопоставить до ЄС до кінця травня близько 5 млрд кубометрів. З 1 листопада транзит через Україну в черговий раз зменшився – до 57 млн на добу”, – написав Макогон.

Нагадаємо, 1 листопада болгарський оператор ГТС Bulgartransgaz повідомив про зупинку транспортування природного газу до Сербії та Угорщини через розрив продовження Турецького потоку. ТОВ “Оператор ГТС України” заявив, що готовий запропонувати транзитні потужності до Угорщини для мінімізації наслідків аварії для споживачів Угорщини та Сербії.

Станом на сьогодні транзит російського газу до Угорщини через Україну не відбувається з 1 жовтня.

Відповідно до умов контракту на транзит газу, Росія сплачує законтрактовані обсяги поставок Україні, навіть якщо її реальний транзит менший. За цей рік РФ має транспортувати територією України 40 млрд кубометрів газу.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram