Транзит газу Україною за місяць впав на третину

Незважаючи на високі ціни на газ у Європі, істотного додаткового зростання обсягів транзиту не відбулося

У січні транзит газу через Україну впав на 32% в порівнянні з груднем і склав 3,86 млрд м3 При цьому це на 50% більше, ніж у січні минулого року.

Про це повідомляє пресслужба «Оператора ГТС України».

Як відомо, згідно з умовами угоди з «Газпромом», у 2021 році російська компанія повинна прокачати по ГТС України 40 млрд м3 газу, що на 25 млрд м3 менше, ніж роком раніше.

«Зараз ми бачимо, що незважаючи на високі ціни на газ у Європі, істотного додаткового зростання обсягів транзиту не відбулося. Більш того, не всі заброньовані і сплачені потужності були використані. Це свідчить, що існуючі потужності можуть забезпечити всі потреби в транзиті, немає ніякої необхідності в будівництві додаткового газопроводу – «Північного потоку-2». Українська ГТС може забезпечити додаткову прокачку 55 млрд м3, і навіть більше», – зазначив глава «Оператора ГТС» Сергій Макогон.

Також повідомляється, що в січні «Оператор ГТС України» протранспортував з Європи в Україну 0,44 млрд кубометрів газу, в тому числі шляхом віртуального реверсу – 0,40 (92%). Реекспорт газу з України до Європи за цей період склав 0,24 млрд м3.

Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що з настанням холодів Європа почала використовувати закачаний в підземні сховища газ. При цьому в кінці 2020 року в сховищах третій рік поспіль зафіксували найвищий рівень заповненості з 2011 року – близько 98%.

За найбільших холодів за добу Європа піднімала з ПСГ до 1 млрд куб. м газу (в робочі дні, а на вихідних показники дещо знижуються). Одним з чинників таких  витрат газу зі сховищ є небажання “Газпрому” прокачувати Україною істотно більший обсяг, ніж той, до якого його примусили під час підписання довгострокового контракту з Києвом в грудні 2019 року. Обов’язковий до оплати рівень транзиту на 2020 рік становить 110 млн куб. м, в січні “Газпром” (MOEX: GAZP) прокачує через Україну близько 125 млн куб. м. “Газпром” бронював додаткові потужності на січень (могло вийти понад 150 млн куб. м на добу, але поки російська компанія не користувалася цим бронюванням повністю).

Нагадаємо, Україна отримала від «Газпрому» понад $2 млрд за транзит у 2020 році.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram