Газпром збільшив транзит після закінчення відлиги в Європі

Транзит російського газу через Україну збільшився після нормалізації температури повітря в Європі.

Про це свідчать дані ОГТСУ і європейських газотранспортних операторів, передає Інтерфакс-Україна.

На вихідних температура повітря в Європі повернулася від аномального тепла і двозначних показників до середніх значень для цього періоду часу.

27 лютого «Газпром» прокачав через Україну 106 млн куб. м.

При цьому, за перші 16 днів лютого прокачка газу через Україну була стабільною із середнім рівнем в 119 млн куб. м на добу, проте потім обсяги транзиту знизилися до 95 млн кубометрів 17 лютого, потім два дні транзит був на рівні 88-87 млн ​​куб. м, а за газову добу 20 лютого прокачування впала до 67 млн ​​куб. м.

Цей обсяг був мінімальним за останній рік. Менше газу через Україну «Газпром» прокачував в січні 2020 року, коли товарні потоки (напередодні завершення старого транзитного контракту і важких переговорів щодо укладення нового) були налаштовані на найгірший сценарій з припиненням транзиту.

Раніше повідомлялося, що «Газпром» забронював додаткові транзитні потужності для транзиту газу через Україну на березень в обсязі 14,2 млн куб. м на добу. Таким самим був результат аукціону на лютий.

Крім того, у «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд куб. м або близько 110 млн куб. м на добу.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram