Обслуговування української ГТС коштує мільярд доларів – Макогон

Обслуговування та експлуатація української газотранспортної системи обходиться в мільярд доларів щорічно.

Про це повідомив глава компанії Оператор ГТС України Сергій Макогон в Facebook.

«Українська ГТС – це дуже складна, потужна і унікальна інфраструктура, яка потребує значних коштів на щоденну експлуатацію. Приблизно мільярд доларів на рік », – написав він.

За словами Макогона, без довгострокового транзитного контракту на умовах “качай або плати» використання ГТС стає економічно недоцільним.

Також він нагадав про щорічному аукціоні, на якому можноо забронювати транзитні потужності ГТС на наступні 15 років. Він відбудеться 5 червня.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський висловив переконання, що Росія повністю припинить транзит газу через Україну після запуску газопроводу «Північний потік-2». У відповідь в Кремлі запевнили, що не мають наміру відмовлятися від українського транзиту навіть після закінчення діючого контракту.

Нагадаємо, що договір на транзит передбачає щорічне бронювання потужностей української ГТС для транспортування російського газу в 2021-2024 роках – по 40 млрд куб. м щорічно. Мінімальна гарантована сума виручки за послуги організації транспортування газу «Газпрому» за чотири роки складе близько $5 млрд.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram