Половина транзитних потужностей української ГТС вже ніяк не задіяні – ОГТСУ

Надлишкові об’єкти складають половину від встановленої потужності

Практично половина від встановленої транзитної потужності української газо-транспортної системи на сьогодні вже є надлишковою. Про це в інтерв’ю газеті “День” розповів головний інженер “Оператора ГТС України” Юрій Зябченко.

“На сьогодні ми маємо великі надлишкові транзитні потужності. Чимало об’єктів ГТС уже не задіяні. По факту вони складають практично половину від встановленої потужності ГТС”, – зазначив він.

За словами представника ОГТСУ, українська ГТС розрахована на транзит у 146 млрд кубометрів на рік. Проте, торік, згідно з чинним контрактом, транзит російського газу в напрямку Європи склав до 60 млрд кубометрів минулого року. А з поточного і до 2024 року транзит складатиме максимум по 40 млрд кубометрів на рік.

За словами головного інженера ОГТСУ, усі надлишкові об’єкти заплановані під оптимізацію.

“З урахуванням таких реалій ми визначили об’єкти, задіяні в транспортуванні газу, видобутого в Україні, і забезпеченні імпорту з ЄС. Також ці ж об’єкти можуть бути використані й практично закривають потребу в транзиті 40 млрд кубометрів. Таким чином ми можемо суттєво оптимізувати роботу ГТС і в подальшому вкладати кошти лише в ті об’єкти, які будуть реально задіяні”, – сказав він.

До 2030 року в інфраструктуру української ГТС збираються інвестувати понад 39 млрд грн.

“Програма модернізації ГТС, яку ми запустили в минулому році — безпрецедентна за масштабом. У першому кварталі 2021 вже зафіксований рекордний за останні 10 років обсяг освоєння інвестицій — 2 млрд грн”, – повідомив Зябченко.

Крім того, в найближчих планах — серйозна реконструкція ще й газорозподільних станцій, що коштуватиме 5,5 млрд грн.

Згодом має відбутися переукладання певних ділянок газопроводів.

“Щоб визначити, які конкретні ділянки потребують заміни, з травня ми готуємося провести внутрішньотрубну діагностику. Попереднім оператором ГТС (Укртрансгазом) востаннє такі роботи проводились у 2011 році”, – повідомив головний інженер ОГТСУ.

ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” (ТОВ «ОГТСУ») — український монополіст, що транспортує природний газ споживачам України та здійснює транзит природного газу через територію України до країн Західної і Центральної Європи. Основна інформація: — ТОВ «Оператор ГТС України» — природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram