ТОВ “Оператор ГТС України”

Оператор ГТС відреагував на звернення до Конституційного суду щодо анбандлінгу

У компанії вважають, що позов подано для розриву контракту з “Газпромом”

У розриві нового контракту на транзит газу з російським “Газпромом” зацікавлені сили всередині України. З цим пов’язане недавнє звернення в Конституційний суд України з приводу скасування анбандлінгу.

Про це в Facebook заявив директор Оператора ГТС Сергій Макогон.

За його словами, транзит газу з початку року за новим транзитному договору з “Газпромом” досяг 20 млрд кубометрів. А згідно з новим договором завдяки принципу “качай або плати” Україна отримає близько 7 млрд доларів до 2025 року незалежно від обсягів транспортування.

“Україна не повинна дати жодного шансу розірвати цей контракт, в чому можуть бути зацікавлені сили як поза Україною, так і всередині України. Про що свідчить недавній позов про неконституційність проведення відділення Оператора ГТС”, – додав він.

Відповідно до положень Третього енергопакету ЄС “анбандлінг” означає добровільне розділення великих промислових підприємств на декілька менших самостійних структур. Стосовно Нафтогазу анбандлінг означав відокремлення його діяльності з транспортування газу (діяльності оператора Газотранспортної системи (ГТС) від його видобування та постачання. Впроваджуючи європейський підхід і норми, Україна зобов’язалася виділити оператора ГТС в...

Нагадаємо, нардеп Олексій Кучеренко в березні заявив про те, що реальний анбандлінг НАК «Нафтогаз України» так і не відбувся. Контракт на транзит газу територією України укладено не з оператором ГТС, а з НАК «Нафтогаз України». Таким чином Оператор ГТС позбавлений можливості відстоювати свої інтереси напряму перед замовником послуг з транзиту газу та вимушений діяти через НАК «Нафтогаз України.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram