майнинг

Коломойський за рахунок дешевої електроенергії збирається майнити на своєму заводі біткойни – ЗМІ

Запорізький завод феросплавів, що відноситься до сфери впливу Ігоря Коломойського, цього року завіз із Грузії та Китаю обладнання для майнінгу криптовалюти, отримавши при цьому дешеву електроенергію від фірми «Юнайтед Енерджі», яка також відноситься до бізнес-орбіти олігарха.

Про це з посиланням на розслідування грантового проекту “Схеми” пише американське видання “Радіо Свобода”.

Трейдер у свою чергу купив електроенергію у державної компанії «Енергоатом» зі знижкою. Законність закупівлі є предметом офіційного розслідування правоохоронців.

За даними журналістів, із лютого цього року на Запорізький завод феросплавів (ЗЗФ) почали прибувати великі партії обладнання для майнінгу криптовалют.

Грузинська компанія Georgian Manganese, що входить до орбіти олігарха Коломойського, відвантажила понад 1 200 блоків фірми Bitfury – на суму майже три мільйони доларів (на той час – 75 мільйонів гривень). У березні – ще близько 1400 блоків.

У цей же період майже 12,5 тисячі блоків обробки інформації та стільки ж блоків живлення фірми Bitmain за понад 6 мільйонів доларів Запорізький завод придбав у двох гонконгських фірм (на той час це понад 170 мільйонів гривень).

Такі пристрої, зокрема, використовують для виробництва найпопулярнішої криптовалюти – біткоїнів. У 2021 році ЗЗФ імпортував з Грузії та Китаю обладнання для майнінгу та допоміжні конструкції на суму майже 750 мільйонів гривень.

Частину пристроїв імпортували в Україну через Чорноморський рибний порт, який також контролюється так званою групою «Приват» Коломойського.

Перед тим, як на завод почали завозити обладнання, на аукціоні 21 грудня 2020 року «Енергоатом Трейдинг» продав рекордні 13,33 млн МВт-год електроенергії з періодом постачання з 1 січня до 30 червня 2021 року. Як повідомляв OilPoint, близько 10,8 млн МВт-год за ціною 1150 грн/МВт-год купив трейдер «Юнайтед Енерджі» із групи Ігоря Коломойського.

10 лютого стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро прибули до ВП «Енергоатом Трейдинг» з метою перевірки інформації про можливі порушення під час проведення аукціонів з продажу електроенергії, через що «Енергоатом» міг недоотримати майже 3 мільярди гривень.

У березні 2021 року колишній голова ОСББ, а тепер віце-президент НАЕК «Енергоатом» Хартмут Якоб пояснив продаж електроенергії у грудні 2020 року на півроку наперед європейською практикою, а купівлю основного обсягу трейдером «Юнайтед Енерджі» з групи Коломойського – великими обсягами продажу.

Нагадаємо, в січні 2021 року Міністерство енергетики, НАЕК «Енергоатом» і компанія Hotmine.io домовилися підписати меморандум про співпрацю за проектом створення «станцій» для майнінгу криптовалют на базі атомних електростанцій.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram