Коломойський Ігор

Коломойський Ігор — український олігарх і політичний діяч єврейського походження; співвласник групи Приват.

Член наглядових рад «Приватбанку», нафтопереробного комбінату «Нафтохімік Прикарпаття», а також нафтовидобувної компанії «Укрнафта».

Має українське, ізраїльське і кіпрське громадянство.

Вплив цього олігарха присутній в багатьох секторах економіки. Також він існує на ринках нафтопродуктів,  нафти, електроенергії. Промислові активи Коломойського та його енергетичні інтереси – щільно переплетені між собою. 

ПАТ «Укрнафта» – є фактичним монополістом в Україні: виробляє 86% нафти в державі. Їй належить єдиний діючий великий нафтопереробний завод, фактичний монополіст – Кременчуцький НПЗ. Понад половину акцій належить державі, 42 – структурам Ігоря Коломойського.

Експерти та ЗМІ говорять про вплив Ігоря Коломойського на кілька компаній через їхній менеджмент або домовленості з іншими власниками. Серед них:

  • Державна «Центренерго» – її керівництво пов’язують з Коломойським, який особисто позитивно відгукувався про нього.
  • Криворізький залізорудний комбінат – ним володіє кіпрська компанія Starmill Limited, кінцевим власником якої українські реєстри вказують Ріната Ахметова. Однак профільні медіа говорять про спільний контроль за активом олігархів Ахметова та Коломойського.
  • «Укрнафтобуріння» – приватна видобувна компанія, яку очолюють вихідці з частково підконтрольної Коломойському «Укрнафти».
  • ТОВ «Юнайтед Енерджі» – компанія-трейдер, яка стала відомою своєю купівлею електроенергії з Росії.
  • ТОВ «Укртрансліт» – компанія-трейдер, яка стала відомою після того, як її власник пожертвував рекордну суму на виборчу кампанію Зеленського, а сама компанія пізніше зі знижками купувала електроенергію в «Центренерго».

Контрольовані Коломойським Запорізький та Нікопольський феросплавні заводи і меншою мірою видобувні підприємства, є споживачами значних обсягів електроенергії, зниження ціни якої відчутно збільшує їхню рентабельність.

Коломойського прив’язують до гучних “енергетичних” скандалів:

  • постачання вугілля на «Центренерго», яке здійснюють структури групи «Приват», за цінами дорожчими за формулу «Роттердам плюс»;
  • імпорт електроенергії з Росії, початок якого пов’язаний зі змінами до законодавства – так званою «поправкою Геруса».

Вплив Коломойського в енергетиці пов’язують з іменем депутата Андрія Геруса, який пролобіював не одне рішення на користь структур Коломойського. Передовсім це можливість імпорту електроенергії конкретно для феросплавних заводів. Один з імпортерів, який почав купувати російську енергію і перепродувати її на «ДніпроАзот» –  трейдер «Юнайтед енерджі», близький до Коломойського.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram