Коломойський

Коломойський вимиває з державної “Центренерго” $30 млн щомісяця – ЗМІ

За інформацією ЗМІ, за деякими контрактами на постачання газу і вугілля для підприємств “Центренерго” фактичного постачання вугілля не здійснювали, усе проводили лише за документами, а гроші посадові особи “Центренерго” виводили на підконтрольні групі бізнесмена Ігоря Коломойського компанії.

Структури бізнесмена Ігоря Коломойського, які постачають газ і вугілля на теплоелектростанції “Центренерго”, через компанії-прокладки вимивають із державного підприємства по $30 млн щомісяця. Про це йдеться в розслідуванні видання “Страна”.

“Усі схеми Коломойського на “Центренерго” залишилися робочими і дають змогу “виймати” з підприємства по $30 млн на місяць. Надворі – середина травня, але принципово нічого не змінилося”, – заявляє автор розслідування.

“Упродовж шести місяців 2019 року (з 4 липня до 31 грудня 2019 року) укладено понад сотні контрактів із кількома десятками постачальників на суму понад 10 млрд грн”, – додає журналіст.

Читайте також:  “Центренерго” купує газ у Коломойського, маючи запаси вугілля на 3 місяці роботи

Згідно з інформацією джерел видання, за деякими контрактами фактичного постачання вугілля не здійснювали – усе проводили лише за документами, водночас гроші посадові особи “Центренерго” виводили на підконтрольні групі Коломойського підприємства.

“Податкові кредити останніми роками стали схемою на мільярди, причому не тільки у випадку з вугіллям. Насправді за схемою могли перекидати навіть не саме вугілля, а лише документи. Це дає змогу підвести легальну базу під “ліве” вугілля, скажімо, завезене з Білорусі або з непідконтрольних територій Донбасу без документів”, – зазначає автор.

Читайте також:  Тривала приватизація Центренерго негативно відбивається на ефективності управління компанією – Буславець

Видання зазначає, що стосовно низки контрактів відкрито кримінальні провадження.

“Фігурантами справ є безпосередньо “Центренерго”, Нікопольський феросплавний завод та фірма “Нафта Форс”, із якої, власне, починався вугільні схеми “епохи Коломойського”. Але чи буде ці справи доведено до логічного кінця і чи покарають осіб, які просто заганяють державне підприємство у збитки, поки що невідомо”, – резюмує журналіст.

12 травня народний депутат від “Батьківщини” Михайло Волинець і його колега із фракції “Європейська солідарність” Михайло Бондар закликали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, а також т.в.о. міністра енергетики Ольгу Буславець розібратися із закупівлею енергоносіїв для держкомпанії “Центренерго”.

Бондар повідомив у Facebook 14 травня, що “Центренерго” відмовилася від закупівлі вугілля державних шахт, не розрахувалася з боргами перед шахтарями і розпочала закупівлю природного газу в компанії “Юнайтед Енерджі”, близької до Коломойського. Щодо наявності низки таких схем депутат звернувся із запитом до НАБУ, САП та ДБР.

Ця компанія також була першим і найбільшим імпортером електроенергії з Росії, який став можливим завдяки поправці в законодавство, ініційованій нардепом від “Слуги народу” Андрієм Герусом.

Наприкінці лютого ZN.UA писало, що “Центренерго” стала збитковою, її збитки за підсумками 2019 року можуть становити 2,5 млрд грн. “Смотрящі” бізнесмена Ігоря Коломойського, якого пов’язують із менеджментом компанії, нібито розробили декілька схем постачання вугілля та електроенергії.

Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram