Укренерго

Компанія Ахметова відсудила в “Укренерго” 400 млн грн

05.07.2021 Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов АТ “ДТЕК Дніпроенерго” до “Укренерго” (в справі №910/6635/21) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 399,4 млн грн заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, “ДТЕК Дніпроенерго” свої позовні вимоги мотивувало тим, що “Укренерго” неналежно виконує зобов`язання за договором про участь у балансуючому ринку.

“Укренерго” в свою чергу вказувало, що “неповна та несвоєчасна сплата коштів учасниками балансуючого ринку на рахунок відповідача зі спеціальним режимом використання перешкоджає своєчасному та повному розрахунку з позивачем” (цитата). Держкомпанія зауважувала, що здійснює оплату на користь позивача “щодня у межах доступної суми коштів на поточному рахунку зі спеціальним режимом використання”.

Госпсуд м. Києва, задовольняючи позов “ДТЕК Дніпроенерго”, серед іншого вказав, що закон “Про ринок електричної енергії” не містить імперативної заборони щодо розрахунку відповідача з постачальником електричної енергії (позивачем) тільки грошовими коштами, які надходять від інших учасників балансуючого ринку на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, а “навпаки, передбачено можливість відповідача для належного виконання грошових зобов`язань, вносити грошові кошти з інших власних рахунків на рахунок зі спеціальним режимом використання” (цитата).

Нагадаємо, на балансуючому ринку оператор системи передачі (“Укренерго”) здійснює: 1) купівлю та продаж електричної енергії для балансування обсягів попиту та пропозиції електричної енергії у межах поточної доби; 2) купівлю та продаж електричної енергії з метою врегулювання небалансів електричної енергії сторін, відповідальних за баланс.

Як повідомлялося, станом на 11 червня 2021 року борг “Укренерго” на балансуючому ринку становив 13 млрд грн.

У квітні “ДТЕК Енерго” подала позов про стягнення з “Укренерго” 2,4 млрд грн боргу за роботу на балансувальному ринку в опалювальний сезон. Також з відповідними позовами звернулися, зокрема, КП “Київтеплоенерго” (на 887 млн грн) і ПрАТ “Харківська ТЕЦ” (185 млн грн).

“Укренерго” заявляло, що в середині липня планує перерахувати перший платіж в розмірі орієнтовно 2 млрд грн в рахунок погашення боргів на балансуючому ринку. Як зазначалося, цей платіж буде здійснений за рахунок економії коштів у тарифі на диспетчеризацію.

За підсумками І кварталу 2021 року “Укренерго” звітувало про прибуток 3,73 млрд грн (за цей же період минулого року був збиток 5,33 млрд грн). Чистий дохід від реалізації продукції – 20,3 млрд грн (за перші три місяці 2020 року – 13,64 млрд грн).

Збиток “Укренерго” за 2020 рік – 27,5 млрд грн (за 2019 рік був прибуток 1,86 млрд грн). Чистий дохід компанії у 2020 році склав 58,25 млрд грн (за 2019 рік – 26,33 млрд грн).

Нагадаємо, 08.06.2021 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргуУкренерго” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва і постанову Північного апеляційного госпсуду, якими держкомпанії було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ “Д.Трейдінг” (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електричної енергії.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram