Укренерго

“Укренерго” повідомила АМКУ про ознаки змов учасників на торгах компанії

НЕК “Укренерго” направила запит в АМКУ щодо ознак незаконних змов на торгах компанії.

Про це йдеться в огляді ефективності публічних закупівель в енергетичному секторі, який був здійснений на прикладі “Укренерго” Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD), презентація якого відбулася в онлайн-форматі за участі представників Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів, Міністерства економіки, Антимонопольного комітету України (АМКУ), народних депутатів,  представників  OECD, міжнародних фінансових установ.

Як зазначається в звіті, “Укренерго” нещодавно інформувало АМКУ про підозри у незаконних змовах на торгах для розслідування та вжиття відповідних заходів щодо компаній-змовників.

“Зусилля “Укренерго” були зосереджені на створенні ефективної та професійної структури закупівель із суворими запобіжниками проти шахрайства та корупції. Це реальний прогрес”, — йдеться в огляді OECD.

На підставі результатів дослідження, OECD розробило рекомендації уряду України, в яких надало пропозиції щодо зміни українського законодавства про закупівлі, зокрема для усунення ризиків, що можуть полегшити змову учасників торгів.

Огляд OECD було створено в рамках проєкту “Підтримка реформування сектору енергетики в Україні” відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР за фінансової підтримки Уряду Норвегії.

Документ дає оцінку ефективності системи закупівель НЕК “Укренерго”, а також висновки та рекомендації OECD щодо боротьби зі змовою на торгах при здійсненні державних закупівель у секторі енергетики України та прогресу вдосконалення конкурентних практик.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram