вугілля

Реформа вугільної галузі почнеться з нерентабельних шахт – Міненерго

В умовах «зеленого» переходу енергетичний баланс країни змінюється в бік збільшення частки ВДЕ-генерації за рахунок теплової генерації, що в свою чергу зменшує попит на вугільну продукцію і впливає на всю галузь.

Про це сказав заступник міністра енергетики Олексій Кураков, повідомляє пресслужба Міненерго.

«Вугільна галузь України – це 5 регіонів видобутку вугілля, 24 територіальні громади, 33 діючі державні шахти, 12 приватних шахт. Це 40 тисяч шахтарів тільки на державних шахтах. Це мономіста, бюджет яких більш ніж на 80% залежить від вугільної галузі. Розуміючи це, ми повинні дуже зважено і відповідально підходити до реформування галузі», – зазначив заступник міністра під час IV Міжнародної конференції «Вугільні регіони: справедлива трансформація і видобуток вугілля. Український і міжнародний досвід».

Кураков повідомив, що відомство розробляє Концепцію справедливої ​​трансформації вугільної галузі, в основі якої буде:

  • визначення найменш рентабельних шахт, що не підлягають модернізації;
  • оцінка потенційно звільненого персоналу;
  • можливість і вартість створення робочих місць;
  • визначення обсягу необхідної держпідтримки;
  • введення на законодавчому рівні підтримки інвесторів, які створюють робочі місця на вугледобувних територіях.

Раніше повідомлялося, що Міненерго спільно із зарубіжними партнерами відібрали дві шахти для проведення пілотних проєктів з трансформації вугільних мономіст – шахта «Великомостівська» в Червонограді, яка потенційно може стати потужним туристичним кластером, і шахта «5/6» – на сході, в Мирнограді, що має потенціал технологічного кластеру.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram