Коболєв назвав маячнею претензії газзбутів щодо доступу до газу Укргазвидобування

Газзбутові компанії намагаються отримати доступ до газу АТ «Укргазвидобування», щоб мати ресурс, за який вони можуть не платити.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в інтерв’ю агентству «Інтерфакс – Україна».

«Щодо населення і ситуації з газзбутами. Ми всім газзбутам пропонуємо купити у нас газ. З однією умовою, яку вони досі не можуть сприйняти, це або передоплата, або гарантія розрахунків», – зазначив він.

За його словами, всі розповіді про необхідність надання доступу до газу «Укргазвидобування» – маячня, вигадана саме для того, щоб отримати доступ до газу, за який можна не платити. Потрібно називати всі речі своїми іменами», – вважає Коболєв.

Він пояснив, що газзбути мають величезну клієнтську базу і більша частина побутових споживачів з цієї клієнтської бази – інертна, і швидко від них не піде.

«Але при цьому ми розуміємо, що ця клієнтська база платить добре. Платить, приблизно, 100%. Чому газзбути вважають, що вони можуть зібрати 100% грошей з населення, а з нами не розрахуватися на 100%, нам абсолютно не зрозуміло. Ми вважаємо, що це неправильно, ми цю позицію будемо відстоювати», – зазначив Коболєв.

За його словами, в парламенті знаходиться законопроект, яким пропонується створити аукціонний комітет з визначення ціни газу «Укргазвидобування».

«Це копія ситуації з визначенням ціни продажу «Укрнафти» – коли група чиновників, яких я особисто в очі ніколи не бачив, приймають рішення, за якою ціною «Укрнафті» продавати нафту», – обурений Коболєв.

Глава НАК переконаний, що цю схему хочуть спроектувати на «Нафтогаз».

«Там, напевно, ще будуть умови оплати внесені, і ми знову отримаємо схему ПСО, тільки з іншого боку. Буде група компаній, вони будуть приходити, забирати газ, за ​​нього не розраховуватися або платити якусь мінімальну ціну, і робити з ним, що захочуть», – вважає Андрій Коболєв.

Укргазвидобування — акціонерне товариство, державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі, яка видобуває близько 73 % українського газу. АТ «Укргазвидобування» — вертикально інтегрована компанія із замкнутим циклом виробництва: займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробки, а також видобутком, транспортуванням, перероблюванням вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт