Коболєв: “Нафтогаз” при поділі активів “Укрнафти” не особливо зацікавлений в мережі АЗС

“Нафтогаз України” в разі поділу з міноритарними акціонерами активів ПАТ “Укрнафта” не особливо зацікавлений в мережі автозаправних станцій (АЗС), заявив глава НАКу Андрій Коболєв, пише “Інтерфакс-Україна”.

“АЗС як бізнес зараз викликає питання. Нам CNG (реалізацією якого через мережу АГНКС займається” Укравтогаз “- ІФ) набагато більше подобається”, – сказав Коболєв.

Водночас глава НАКу не став розкривати наявні напрацювання “Нафтогазу” перед можливими переговорами про поділ.

Коболєв підкреслив, що з юридичної точки зору механізм поділу “Укрнафти” складний, і буде необхідна допомога з боку органів державної влади, щоб його реалізувати.

“Юридичний механізм нами опрацьовувався. Він нетривіальний. Звичайно ж, ви маєте рацію – ліцензії за активами не йдуть, вони прив`язані до юрособи. Якщо активи розділяти, то доведеться йти до держави і просити, щоб ліцензії нам знову передали. Ми все це розуміємо, але легких шляхів, на жаль, немає. Доведеться шукати пропонувати рішення “, – зазначив він.

За його словами, без поділу активів “Укрнафти” група не зможе вийти на IPO, як це передбачає затверджена в жовтні 2020 року політику власності “Нафтогазу”.

“Нам як “Нафтогазу” дуже б хотілося б мати цілісну групу, без токсичних елементів, яку в результаті можна виводити на IPO. З “Укрнафтою” це зробити не можна. Це неможливо. Я б і не наважився інвесторам продавати, якщо чесно. Тому тут потрібно розділитися і далі рухатися”, – резюмував Коболєв.

“Нафтогаз України” об`єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом по зберіганню природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

ПАТ «Укрнафта» (ПФТС: UNAF; УБ: UNAF) — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, що охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську та Харківську області, 2 571...

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram